Høgskolen i Volda

Volda,Norsko
VoldaMailbox 500,NorskoView on Google Mapshttps://www.hivolda.no/en

Mezi hlubokými fjordy a vysokými horami najdete studentské město Volda, které je známé svým atraktivním studentským prostředím a špičkovými studijními programy v žurnalistice a mediích, nebo dlouhou tradicí ve vzdělávání budoucích učitelů.

Høgskolen i Volda (Volda University College) patří mezi nejpopulárnější destinace pro studentskou mobilitu studentů FMK a FHS. UTB spolupracuje s touto univerzitou od roku 2006. Høgskolen i Volda každý rok hostí dokumentární filmový festival a festival filmové animace.

V současné době se zde vzdělává na 4 500 studentů, které vede v jejich cestě za vzděláním na 350 pedagogů. To dělá z Høgskolen i Volda největší norskou vysokoškolskou instituci mezi Bergenem a Troindheimem.

Výuka na Høgskolen i Volda v současné době probíhá na čtyřech fakultách:

• Faculty of Media and Journalism
  • Faculty of Humanities and Education
  • Faculty of Social Science and History
  • Faculty of Arts and Physical Education

• Animation • English language and literature and Journalism • Journalism • Media

bakalářský, magisterský
    Erasmus+, Norské fondy
    do 31. 12. 2021
  • STUDENTSKÁ ORGANIZACE
    23. 07. 2020

• Zaměstnanec
    • fakultaRektorát
    • akademický rok2015

Úžasná příroda, milí a komunikativní koordinátoři, rodinné prostředí panující na univerzitě, vše v dosahu chůze

Tma, počasí, vyšší cenová hladina a nedostatek kulturního vyžití

Volda je určitě místo, které na vás zapůsobí. Po příletu letadlem (pokud přelet Oslo-Volda přežijete) se ocitnete v pohádce (pokud zrovna nepanuje bouřka). Letiště je naprosto minimalistické, ale to ničemu vůbec nevadí. Mezinárodní oddělení má k dispozici své auto, takže pokud jste byli hodní, tak vás i rozvezou. Ubytování je možné na koleji (levnější a příjemnější varianta), případně v hotelu.

• Student
    • studijní oborAnimation
    • studijní programArts, Journalism and Information
    • fakultaFakulta multimediálních komunikací
    • akademický rok2019

- norská příroda, které se člověk nikdy nepřesytí - Norsko je ohromná země a narozdíl od jiných je nádherná úplně všude, kam se podíváte - nejvíce však právě na západním pobřeží v ráji fjordů a vysokých hor, kde se Volda nachází - příjemní a pokrokoví lidé, mezi kterými si člověk nepřipadá snad ani jako cizinec - snad každý Nor umí mluvit plynně anglicky - začlenění studentů mezi místní + týmové projekty - kvalitní učitelé - zázemí a program pro zahraniční studenty - můžete být součástí různých studentských organizací, ať už jako člen nebo organizátor

- Doprava po Norsku není bez auta snadná, obzvlášť z tak malého města a pokud míříte do přírody. Hodně studentů si auto půjčovalo, já byla vlastním a přes veškeré s tím spojené komplikace nelituji. Organizace ale pro studenty pořádají výlety a i přímé okolí Voldy toho nabízí spoustu. - Ceny jsou 2-3x tak vysoké jako u nás. - Kromě přírody a programu organizací v okolí není žádné velké kulturní vyžití, městečka jsou malá.

Vyjet do Norska bylo skvělé rozhodnutí a určitě jsem tam nebyla naposledy. Škola může naučit hodně, záleží i na studentovi, kolik tomu chce věnovat. Konkrétně předmět Web front-end design byl přínosný (zaměřený především na programovací jazyky a týmovou spolupráci). Visual communication byl zaměřen na studenty z nedesignových oborů, takže pro studenta designu nic nového. Připadalo mi, že Animace a Média jsou na vysoké úrovni. Říká se, že je v Norsku velká zima, ale na pobřeží to není ani tak znatelné. Na velké koupání to ale v létě moc není, zima a tma přichází vcelku brzy. Prší velmi často, my jsme měli ale velké štěstí na spoustu slunečných dnů. Pořádné boty do hor a termoprádlo jsou rozhodně dobrou investicí. Celkově teplé a nepromokavé oblečení, hodily se hodně i trekingové hůlky a mačky, foťák a stativ na focení přírody a polární záře, která se určitě dříve nebo později ukáže!

• Student
    • studijní oborEnglish language and literature and Journalism
    • studijní programAMP
    • fakultaFakulta humanitních studií
    • akademický rok2019

Nádherná příroda Příjemní lidé

Mnoho deštivých dní

Norsko bych určitě doporučila všem, ať už na ten semestr během studií, tak i jako výlet. Výhled na fjordy bere dech, i když je uvidíte po sté. Člověk sice zažije mnoho deštivých dní, ale když pak přijdou ty pěkné a slunečné, tak stojí skutečně za to. Přesto bych určitě doporučila dost nepromokavých a teplých věcí a určitě nezapomenout na pořádné boty, pokud byste chtěli vyrazit na nějaký ten výlet. Co se studia týče, většina zkoušek pro mě byla zakončena seminárními pracemi (měla jsem literaturu a gramatiku) a přednášky jsou většinou vedeny formou debat, a i když je výuka malinko jiná od té naší, tak si na ni dá rychle zvyknout.