Hochschule Fulda

Fulda,Německo
FuldaLeipziger Straße 123,NěmeckoView on Google Mapshttps://www.hs-fulda.de/

Fulda University of Applied Sciences pokrývá široké spektrum akademického a profesního vzdělávání.

Univerzita má příjemný školní areál, s krásnými budovami seskupenými kolem hlavního náměstí. Centrum je vzdáleno 20min chůzí od campusu. Všechny studijní programy jsou založeny na European Credit Transfer System (ECTS). 16% studentů pochází ze zahraničí. Mezinárodní oddělení poskytuje zahraničním studentům všestranné služby: informace o podmínkách přijetí, pomoc při hledání ubytování a poradenství týkající se studia. Mezinárodní oddělení organizuje přípravný týden před zahájením semestru, kulturní akce a výlety.

• Business and Administration • Food processing

bakalářský, magisterský
    do 31. 12. 2021
    10. 09. 2019

• Student
    • studijní oborFood processing
    • studijní programFood processing
    • akademický rok2018

Univerzita má svůj kampus, kde najdete menzu, knihovnu, studentský klub, kde jsou pořádány pro studenty různé akce, odpočinkové zóny. Menza má velký výběr jídel za přijatelné ceny pro studenty (nutno si vyřídit studentskou kartu - vratná záloha 5 EUR). Kampus je asi 10-15 min od centra. Na Ústavu technologie potravin panovala přátelská atmosféra. Vybavení laboratoří bylo velmi podobné jako u nás (Ústav technologie potravin-nové prostory U2). Fulda je moc hezké historické město s parky a zahradami. V červnu příjemné teploty do 25°C. Do Fuldy jede přímý vlak z Vídně (cesta Zlín-Fulda cca 10 hod).

Je třeba hledat ubytování dopředu. Jsou k dispozici studentské rezidence (finančně výhodné), několik v blízkosti kampusu, ale je těžké je získat pro krátkodobé pobyty (1-2 měsíce). Pokud bydlíte v okrajových částech města, MHD autobusy jezdí v intervalech 30 min a některé spoje o víkendu nejezdí. Je dobré mít větší finanční hotovost, ne všude se dá platit kartou a i některé supermarkety neberou všechny karty. Němci mimo univerzitu nemají moc chuť mluvit anglicky.

Určitě doporučuji studentům oboru Technologie potravin.