Universidad Rey Juan Carlos

Madrid,Španělsko
MadridDespacho 413, Edificio Rectorado, Campus de Móstoles, C/ Tulipán, S/n,ŠpanělskoView on Google Mapshttp://www.urjc.es

Universidad Rey Juan Carlos byla založena v roce 1996. Svou výuku a výzkum zaměřuje na řešení současných problémů. Řadí se mezi nejlepší univerzity v Madridu.

Univerzita má 5 kampusů, které poskytují perfektní studentské prostředí a život zaměřené na profesionální a humanitní vzdělávání.

• Business and Administration • Industrial Organization, Engineering • Nursing • Pre School Education

bakalářský
    do 31. 08. 2021
    15. 10. 2019

• studijní oborPre School Education
    • studijní programPre School Education
    • fakultaFakulta humanitních studií
    • akademický rok2023

+ Madrid je úžasné město pro mladé lidi nabízející spoustu možností, v čemkoliv si člověk vzpomene + Tato univerzita měla spoustu dalších zahraničních studentů v rámci programu Erasmus+, tudíž bylo velmi jednoduché si najít přátele a prožít vše intenzivněji (nehledě na akce pořádané organizací ESN, která se snažila zahraničním studentům celý pobyt zjednodušit a hlavně zpříjemnit) + Systém školy mi přišel velmi podobný tomu našemu, takže se člověk i rychle adaptuje + Cenově se Madrid pohybuje podobně jak jsou ceny v České Republice (přesněji tedy v Praze)

- Kampus, který jsem já navštěvovala (Vicálvaro) byl poměrně daleko od centra - Ubytování v Madridu vychází velmi draze, mezi 400-600 euro měsíčně za pokoj, a člověk s tím musí počítat dopředu (lepší je si najít sdílený byt než koleje, vyjde to i levněji a snadno si hned ze začátku najdete přátele) - Některé předměty se nevyučovaly v angličtině, ale ve španělštině (zároveň obecně Španělé nemají moc dobrou úroveň angličtiny, takže bylo občas obtížné jim při výuce (i kdekoliv jinde) rozumět, ale člověk si zvykne a naučí se i trochu španělsky, nicméně s výukou jako takovou nebyl nikdy žádný problém)

Celá zkušenost byla naprosto úžasná, za což může hlavně Madrid jako takový. Jelikož je to velkoměsto a nabízí spoustu možností, člověk se opravdu nikdy nenudí. Pro mladé lidi je samozřejmě výborný i noční život, ale také cestování - z Madridu se vlakem člověk dostal během 2 hodin do ostatních měst (Barcelona, Málaga, Sevilla...), ale také i letenky jsou levné z Madridu, přičemž my jsme toho využili a letěli třeba do Maroka nebo na Mallorcu (ale raději vše kupovat s předstihem). Co se týče studia, nebyl nikdy žádný problém. Výuka probíhala podobně, jako u nás, ale doporučuji si předem zjistit všechny náležitosti studia - zkoušky, projekty, docházku atd. protože mě pár věcí dodatečně překvapilo. Na našem oboru byl zrovna ten problém, že jsme byly s mou spolužačkou jediné zahraniční studentky, a tím pádem jsme docházely na hodiny pouze se Španěly. Přestože byli přátelští, i tak jsme s nimi nenavázaly takové vztahy, a tak jsme našly kamarády v jiných oborech (převážně business, marketing, turismus), takže se toho hlavně nezaleknout! Kampus byl veliký a člověk se tam cítil dobře, jelikož byl vždy plný studentů, a působilo to tak velmi přátelsky. Pokud bych mohla něco doporučit, tak určitě hledat ubytování přes FB skupiny (tak jsme našly ubytování my) a nebo přes nějaké zprostředkovatele jako ErasmusU, Spotahome aj. (dávat si ale pozor na všechny podmínky, někteří studenti s tím měli velké problémy). My jsme si ubytování zajistily tím, že jsme měly videohovor s majitelem bytu, a tím pádem jsme si vzájemně potvrdili naši dohodu. Zároveň jsme hledaly ubytování mezi kampusem a centrem, ale příště bych šla určitě do centra - do školy jsme dojížděly párkrát týdně, ale v centru jsme s kamarády byly téměř furt, a tak to pro nás bylo daleko a občas i trochu komplikované. Jinak si nemůžu na nic stěžovat a vyjela bych klidně znovu. Co se týče dopravy, v celém Madridu funguje systém čipových karet, které nás měsíčně stály 8 euro a platily na veškerou dopravu, takže doporučuji si kartičku zařídit, a to předem, protože její vyřízení nějakou dobu trvá.