Tallinn University of Technology

Tallinn,Estonsko
TallinnEhitajate tee 5,EstonskoView on Google Mapshttps://taltech.ee/en/

Tallinn Univeristy of Technology - TalTech (estonsky: Tallinna Tehnikaülikool), byla založena v roce 1918 a je jedinou čistě technicky zaměřenou univerzitou v celém Estonsku. Většina univerzity sídlí přímo v hlavním městě Tallinnu, ale pracoviště TalTechu najdeme i ve městech Tartu, Kohtla-Järve a Kuressaare. Univerzita vytváří a zprostředkovává hodnoty, které podporují rozvoj Estonska v globálním světě. Dále klade důraz na synergii mezi technologickými, exaktními, přírodními, zdravotními a sociálními vědami. Základními hodnotami jsou otevřenost, profesionalita, inovace.

Univerzita má moderní a kompaktní kampus, který patří k nejlepším na světě. Jedná se o jediný komplexní kampus v Pobaltí o rozloze 53 ha, sousedící s Tehnopol vědeckým parkem s inkubátorem kde sídlí více než 150 firem. Moderní infrastruktura a vybavení splňují mezinárodní požadavky pro studium a výzkum. V současnosti má TalTech přes 30 akreditovaných studijních programů, které nabízí v angličtině, a to napříč všemi úrovněmi studia. Studium může probíhat na jedné z pěti fakult.

V mezinárodních žebříčích se škola celkově pohybuje mezi nejlepší trojicí univerzit v Pobaltských zemích a celkově se pohybuje mezi místy 601 až 800, dle Times Higher Education World University Rankings. V žebříčku QS University Ranking pro Východní Evropu a Střední Asii se umístila na 31. místě a dostala se mezi nejlepších 10 technických univerzit ve stejném regionu, což jen potvrzuje pozici nejlepší technické univerzity v Pobaltí.

• Chemistry • Food Processing

• STUDENTSKÁ ORGANIZACE
    10. 01. 2024

• studijní oborChemistry
    • studijní programChemistry
    • fakultaFakulta technologická
    • akademický rok2019

- Krásné město a i přes coronu se tam dalo dělat spousta věcí - Skvělá MHD (zadarmo)

- Corona - 330 eur na měsíc není dostatek. Estonsko je o něco dražší než ČR.

• studijní oborComputing
    • studijní programComputing
    • akademický rok2016

Úžasné město s nádhernou přírodou a milými lidmi. Jako město samo o sobě má nádherné historické jádro a pobřeží s plážemi nedaleko od centra města. Co se týče ohledně univerzity, moderní kampus s možnostmi zapojení se do větších projektů vedené firmami a také pracovat na vlastních projektech pod záštitou univerzity. V každé budově univerzity je malá cafeterie/menza, kde je možnost se občerstvit v rozmezí 3 - 6€ za menu. Univerzita se nachází na Ehitajate tee 5, 19086 Tallinn (což je +-20 minut trolejbusem č.3 od centra města a busem č.11E do méně než 15 minut). Široké spektrum výukových předmětů, učitelé otevření ke komunikaci se zahraničními studenty. Univerzita nabízí možnosti 2 kolejí pro zahraniční studenty: 1) Akadeemia tee 11 - ubytování v areálu univerzity (+-220€ měsíčně) 2) Endla 4 - ubytování 5 minut od centra města (+- 250€ měsíčně) O sociální život se zde stará skvělá organizace ESN, jež zprostředkovává výlety po Estonsku, ale také i do okolních zemí (Rusko, Fisnko, Švédsko, Lotyšsko, Litva). Zajištěna 100% zábava s těmito kamarády (mými velmi dobrými přáteli). Dalším kladem je zde, že v Tallinnu studenti mají zdarma městskou hromadnou dopravu po vytvoření rezidentní karty (s čímž univerzita a ESN vypomáhají).

Finanční částka poskytovaná univerzitou není adekvátní pro pobyt. Studenti získávají 300€/měs. Přičemž ubytování poskytované univerzitou je v rozmezí od 200€ do 250€. Bylo by lepší tuto fin. výpomoc navýšit.

V Estonsku jsem studoval jeden rok a zažil jsem tam úžasné chvíle. Získal jsem zde spoustu přátel a zkušeností. Jezdím tam co chvíli. Pokud se rozhodujete pro místo kam vyjet, vezměte si dobré boty, teplejší bundu na zimu (ať nevymrznete při výletu do Laponska za polárním kruhem -> může být i -30 stupňů ... nežertuji), a rozhodně foťák nebo kameru pro zachycení polární záře, kterou je možné zachytit i v Estonsku. Bylo to to nejlepší rozhodnutí jaké jsem udělal a neváhal bych to udělat znovu :) Aitäh Eesti (Děkuji Estonsko) - Karel Veselý PS: "Na zdraví" je estonsky "Terviseks" ;)

• studijní oborComputing
    • studijní programComputing
    • akademický rok2016

Úžasný univerzitný kampus, perfekná moderná knižnica, parádny multifunkčná hala na športy. Niekoľko jedální v budove školy za rozumné ceny. Výborný prístup profesorov, ktorý referovali študijný materiál priamo na knihy v univerzitnej knižnici (poskytli presný kód). Skvelé ubytovanie v systéme 2+2 na bunke so spoločnou kuchyňou a sociálnym zariadením. Možnosť aktívneho využitia spoločného času s inými erazmákmi. Upratovanie izieb týždenne. Krásne historické mesto, veľa možností na spoznávanie krajiny (národný park Laheema, vodopád Jägela, hrad Rakvere). Úžasná geografická poloha na navštevu iných hlavných miest (Stockholm, Riga, Vilnius, Helsinky). Skvelé ESN akcie ako aj ponuka výletov do St.Peterbugru alebo Laponska (vysoko odporúčané obe).

Poskytnuté štipendium absolútne nepokrýva výdavky. Len ubytovanie mesačne zhltlo 70% zdrojov (cca 220e z 300e na mesiac).

Všetci erazmáci, ktorí sme tam šli sme nevedeli, do čoho ideme a Estónsko bolo pre nás neznáme. Avšak vytvorili sme si tam spoločne skutočne náš druhý domov :)