University of Salerno

Fisciano (SA),Itálie
Fisciano (SA)Via Giovanni Paolo II,ItálieView on Google Mapshttps://web.unisa.it/en/home

Cílem univerzity je provádět výzkum a nabízet vzdělávací programy a rozvíjet spolupráci s lokálními institucemi, rozvíjet vazby s okolím při současném respektování životního prostředí s cílem vytvořit, obohatit a zároveň nabídnout vědecké, kulturní dědictví studentům, podnikům, institucím a obecně celé komunitě.

University of Salerno („UNISA“) je ideově propojena s nejstarší akademickou institucí na starém kontinentu: Schola Medica Salernitana. Tato škola byla založena v 8. století našeho letopočtu a svého vrcholu dosáhla mezi 10. a 13. stoletím. Tato původní škola byla uzavřena v roce 1811. Ke znovuobnovení školy došlo v roce 1944 dekretem krále Viktora Emanuela III.

Od roku 1987 se univerzita nachází ve městě Fisciano, několik kilometrů od Salerna, na křižovatce dálničních cest, díky kterým je snadno dostupná. Univerzita je velmi rozsáhlý komplex, který se neustále rozšiřuje a nyní pokrývá přibližně 100 000 metrů čtverečních. Univerzita je organizována ve formě kampusů (Fisciano a Baronissi) a je vybavena kolejemi pro studenty a učitele a může se pochlubit moderním zázemím a efektivními službami pro orientaci, výuku, studium a volnočasové aktivity.

• Business Management • Business Management and Consulting • Computer Engineering • Computer Science • Food Engineering • Mechanical Engineering • Political and Communications Sciences

angličtina, italština
    22. 01. 2024

• studijní oborMechanical Engineering
    • studijní programEngineering and Engineering Trades
    • fakultaFakulta managementu a ekonomiky
    • akademický rok2023

Campus univerzity ve Fiscianu se s svou velikostí připomíná menší vesnici. Většina fakult se nachází právě zde. Na campusu je k dispozici víceméně vše co můžete při studiu potřebovat. Plnohodnotný oběd v menze vyjde něco kolem 3 euro. Salerno je město s výbornou lokalitou, se spoustou turistických míst v přímém okolí (pobřeží Amalfi, Neapol, Vesuv, Pompeje).

I přes to, že campus je vzdálený od Salerna pouze kolem 15 km, cesta MHD autobusem trvá kolem 40-50 minut kvůli zdější dopravě. Tento spoj nejezdí přes noc, takže pokud nechcete celou dobu strávit ve Fiscianu doporučuju najít ubytovaní přímo v Salernu. Komunikace s univerzitou byla někdy poněkud složitejší.

I přes některé nedostatky, kterým se nejspíše nevyhnete nikde, svůj pobyt v Salernu hodnotím velice kladně a mohu pouze doporučit.

• studijní oborMechanical Engineering
    • studijní programEngineering and Engineering Trades
    • fakultaFakulta managementu a ekonomiky
    • akademický rok2023

Salerno je super město obklopené mořem i horami, které společně nabízí neskutečné panoramata při západu slunce. Bydlení v centru jde sehnat poměrně jednoduše za přijatelnou cenu v porovnání s obdrženým grantem. Nejlepší volbou pro bydlení je residence pro studenty nacházející se poblíž hlavního nádraží. Nedaleko Salerna se nachází nádherné pobřeží, které nabízí desítky výletů do hor a miliardu krásných výhledů.

ESN organizace, která kromě pár poznávacích výletů organizuje jen španělské párty. Univerzita není přímo v Salernu, ale ve Fiscianu (cca 50 minut autobusem, která určitě za to stojí). Univerzita byla dobrá, ale výbava zdaleka nebyla dostatečná.

Erasmus v Salernu doporučuji! Pamatujte Erasmus je o všem kromě školy.

• Zaměstnanec
    • fakultaFakulta technologická
    • akademický rok2022

Dobrá kvalitní univerzita. Kampus Fisciano se všemi budovami pohromadě, s menzou, knihovnou, i plaveckým bazénem. Jsou zde i koleje pro studenty. Kampus je v přírodě, obklopený horami.

Kampus leží u města Fisciano, kde musíte ze Salerna MHD (30 - 50 min). V samotném Fiscianu toho moc není. Pozdní večerní a ani noční spoje nejezdí, tak nevím jak se studenti dostávají z města zpět na koleje z různých akcí.

Salerno je krásné a bezpečné město. Ve městě i v okolí je toho spousta k objevování. Erasmus tu musí být určitě skvělý!