University of National and World Economy

Sofia,Bulharsko
Sofiaul. "8-mi dekemvri" 19,BulharskoView on Google Mapshttp://www.unwe.bg/en/

Univerzita je největší a také nejstarší ekonomickou univerzitou v Bulharsku a jihovýchodní Evropě s více než 100 letou tradicí. Založení univerzity se datuje k roku 1920. UNWE chce být v budoucnu spičkou mezi vzdělávacími institucemi v jihovýchodní Evropě, které vzdělávají studenty a výzkumníky v oborech ekonomie, managementu, administrace, práv a politiky.

UNWE má celkem 8 fakult:

• Všeobecná ekonomická fakulta
  • Fakulta financí a účetnictví
  • Obchodní fakulta
  • Fakulta ekonomické infrastruktury
  • Fakulta mezinárodního hospodářství a politiky
  • Fakulta manažmentu a správy
  • Fakulta aplikované informatiky a statistiky
  • Právnická fakulta

• Business Administration • Business Economics and Management • Economics • Finance and Accounting • Marketing and Strategic Planning

Erasmus+, CEEPUS
  • STUDENTSKÁ ORGANIZACE
    12. 01. 2024

• studijní oborEconomics
    • studijní programEconomics
    • akademický rok2016

Individuálny prístup, hodiny s bulharskými študentami, všetci vyučujúci mali pomerne dobrú angličtinu, celkom slušne sa dajú spárovať naše predmety s tými ich, veľmi milý a ústretový ľudia na medzinárodnom. Veľké množstvo medzinárodných študentov, študentské mestečko, dostupnosť všetkého potrebného.

Bulhari stále meškajú a vybaviť niečo vie byť umenie. Ubytovanie bolo síce premerané cene, ale možno by som si radšej trošičku priplatila.

Celú moju skúsenosť hodnotím pozitívne. Sofia je krásne historické mesto, ktoré Vás finančne nezruinuje. Má tiež skvelú polohu, takže ponúka nespočetne veľa možností cestovať či už vrámci Bulharska alebo celého Balkánu. ESN neustále organizuje najrôznejšie podujatia, výlety a party. A jeho členovia sú vždy pripravený pomôcť. V škole sa vždy dalo dohodnúť a vyučujúci ako aj zamestnanci medzinárodného oddelenia vždy vedeli vyjsť v ústrety.

• studijní oborEconomics
    • studijní programEconomics
    • akademický rok2014

voľnejšia výuka, veľmi tolerantní vyučujúci, individuálny prístup k zahraničným študentom, vyučovanie spolu s bulharskými študentmi, dobrá komunikácia s medzinárodným oddelením, výborný ESN program pre zahraničných študentov

niektoré prednášky mali byť pôvodne v anglickom jazyku no nakoniec boli v bulharčine, horšia komunikácia s profesormi (email nula bodov, väčšinou preferovali osobné stretnutia)

Pre mňa osobne to bola výborná voľba, z hľadiska financií a polohy krajiny, ktoré splnili môj cieľ užiť si erasmus cestovaním po celom Balkáne a okolitých krajinách, vyučovanie bolo menej náročné s učiteľmi sa dalo dohodnúť na individuálnom prístupe (seminárne práce, prezentácie) čím sa v niektorých prípadoch odpustila dochádzka na semináre a prednášky. ESN organizácia usporadúvala mnohé akcie, párty, picknick-y, výlety po celom Bulhrasku, upozorňovali na rôzne sviatky, tradície. Taktiež v Sofií je veľa vysokých škôl a zároveň aj medzinárodných študentov takže o zábavu nebola núdza.