University of Zagreb

Zagreb,Chorvatsko
ZagrebTrg J.F. Kennedya 6,ChorvatskoView on Google Mapshttp://www.unizg.hr/

University of Zagreb je největší univerzitou v Chorvatsku a také nejstarší univerzitou v regionu.

Univerzita nabízí vzdělání v oborech jako je umění, biomedicína, biotechnologie, strojírenství, humanitní vědy, přírodní vědy a společenské vědy.

• Business and Administration, Economics • English Language and Literature

Erasmus+, CEEPUS
    do 31. 12. 2021
    19. 01. 2024

• fakultaFakulta managementu a ekonomiky
    • akademický rok2018

- zaměření na praxi - není potřeba mít učebnice, veškeré materiály jsme měli na "moodle". - kvalita výuky a především kvalita profesorů - extrémně levné obědy v menze, mnohdy podivné kombinace, ale za cca 40 Kč jste se najedli - hl. jídlo, polévka, pití a salát :) - Zagreb jako samotný je nádherné město, v centru plno barů a obchodů, naopak v místě kolejí je již klidnější část Zagrebu a oblast kolem jezera Jarunu je naprostý ráj, kde budete trávit většinu času :)

Bohužel většina mých předmětů pro druhák Bc. byla u nich až třeba ve 4-5. ročníku, takže jsem vesměs všechny hodiny měla s Chorvaty, kteří byli již v posledním ročníku a taky podle toho vypadaly požadavky ze strany učitelů, ti mnohdy neměli snahu nám erasmákům nějak pomoct a dovysvětlit určité části úkolů, všechno bylo stylem: " tady máte zadání, za týden odevzdat".Celkově lze říct, že moc nerozlišovali mezi námi zahraničními studenty, kteří o fungování věcí na fakultě neměli ani páru a mezi místními studenty, kteří tam studovali již 4-5. rokem :D Koleje byly 45 minut MHD od fakulty Já bydlela na kolejích Ante Starčević, byly to ty nejlevnější koleje (cca 65€/měsíc), ale taky to tak vypadalo, malinký pokoj pro dvě osoby a vlak hned za oknem. Wifi téměř nefungovala, takže jsem 90% času byla připojená na kabel a dělala si hotspot pro telefon. Neskutečně neochotné mezinárodní oddělení fakulty, na všechno měli moře času, studentskou kartičku na obědy atd jsme dostali až po měsíci, do té doby jsme v jídelně platily za full price.

Výuka na Ekonomski fakultet probíhala hodně jinak, než u nás na Fame. Zaměření hodně na praxi, téměř v každé hodině case study, projekty, úkoly na každou hodinu a poměrně vysoké požadavky ze strany učitelů. Povinné jak cvičení, tak i přednášky a většinou jsou hned po sobě, takže máte 2 hod přednášku a hned na to 2 hod cvičení. Rozhodně to není Erasmus ve stylu "žádná škola, jenom párty", ale pokud od Erasmu chcete i něco víc, než bydlet v zahraničí a chodit na párty, tak Vám tato škola dá opravdu hodně do profesního, ale i osobního života :)

• fakultaFakulta managementu a ekonomiky
    • akademický rok2018

UNIZG je skvělá univerzita s historickou tradicí. Za velké plus své fakulty bych označil velký poměr profesorů z praxe, kteří se netočili jenom kolem teorie, ale mohli i prakticky popsat využítí. Mnoho chill zones na fakultě, kde bylo příjemné trávit volný čas. Záhřeb je krásné, útulné a bezpečné město.

Pomalý international office, kvůli kterému jsem překročil časový deadline na koleje. Takže hledání ubytování v bytě za cenu 200-300 eur bylo nepříjemné.

• akademický rok2016

+ výuka zaměřená na praktické využití, příjemní profesoři + angličtina na velmi dobré úrovni jak u profesorů, tak u studentů + není zapotřebí kupovat učebnice, stačí materiály od profesorů nebo i jen dávat pozor v hodinách :) + levné ubytování na studentských kolejích + levné stravování v menze, který je otevřená každý den: snídaně, oběd a večeře + rychlá odezva na e-maily + příjemné město + jezero Jarun (fajn místo na relax)

- wifi připojení často padá a někdy i vůbec nefunguje - univerzita je vzdálená 6 km od kolejí (tramvají nejméně 30 min cesty) - mohlo by tu být více aktivit pro Exchange studenty a více propracované - platí se 200 kun za indeks, který se pak vrací - hluk z projíždějícího vlaku kolem kolejí Ante Starčević, na který si časem skoro i zvyknete (ikdyž někdy si stejně myslíte, že tu snad přistává letadlo :D )