Clemson University

Clemson, South Carolina,Spojené státy americké
Clemson, South CarolinaClemson, South Carolina,Spojené státy americkéView on Google Mapshttp://www.clemson.edu/

One of the country’s most selective public research universities, Clemson University serves a uniquely driven and highly accomplished student body.

Ranked as the 23rd best national public university by U.S.News & World Report, Clemson is a science- and engineering-oriented college dedicated to teaching, research and service. Founded in 1889, we remain committed both to world-class research and a high quality of life. In fact, 92 percent of our seniors say they’d pick Clemson again if they had it to do over.

Clemson’s retention and graduation rates rank among the highest in the country for public universities. We’ve been named among the best public college values by Kiplinger magazine in 2017, and Princeton Review named us among the “Colleges that pay you back” in 2017.

Our beautiful college campus sits on 1,400 acres in the foothills of the Blue Ridge Mountains, along the shores of Hartwell Lake. But we also have research facilities and economic development hubs throughout the state of South Carolina — in Greenville, Greenwood, Anderson, Columbia and Charleston.

The research, outreach and entrepreneurial projects led by our faculty and students are driving economic development and improving quality of life in South Carolina and beyond. In fact, a recent study determined that Clemson has an annual $1.9 billion economic impact on the state.

Just as founder Thomas Green Clemson intertwined his life with the state’s economic and educational development, the Clemson Family impacts lives daily with their teaching, research and service.

• Polymer engineering

20000
    magisterský
    Freemover
    do 31. 12. 2020
    09. 10. 2017

• studijní oborPolymer engineering
    • studijní programPolymer engineering
    • akademický rok2016

I přes počáteční obavy musím říct, že jsem se hned po příjezdu do Clemsonu cítil jako doma. Lidé zde byli milí, ochotní a hlavně trpěliví s mou angličtinou. V tomhle ohledu si velkou chválu zaslouží organizátorka celého letního programu Courtney, která se své úlohy zhostila více než dobře. Po úvodním, přátelském setkání nás, účastníků letního programu, jsme byli rozděleni do jednotlivých výzkumných týmů. Po více než dva měsíce jsem pracoval v týmu Dr. Foulgera, čítající asi deset doktorandů. I zde panovala přátelská atmosféra. Kromě toho jsem měl tu možnost pracovat ve špičkově vybavených laboratořích a absolvovat výcvikové kurzy ohledně elektronových mikroskopů (SEM, TEM). Výstupem mé desetitýdenní práce bylo sepsání závěrečné laboratorní zprávy a tzv. Poster Session, kde všichni účastníci programu, včetně mě, prezentovali své výsledky. Cenu za nejlepší plakát jsem sice nezískal, ovšem nutno říci, že má angličtina se zlepšila o 100 % (jak jeden z mých kolegů věcně poznamenal). Kromě práce v laboratoři bylo v rámci programu naplánováno několik akcí, společných obědů či aktivit. Za zmínku stojí návštěva firmy s optickými vlákny či planetária a observatoře ve Furmanu, kde jsme si mimo pozorování hvězd vyslechli přednášku místního astrofyzika o supernovách. A na závěr bych vyzdvihl samotný Clemson a okolní krajinu. Osobitý ráz města podtrhují velkolepé univerzitní cihlové budovy skloubené s několika parky či náměstíčky. Úchvatné panorama a prostředí vhodné pro relaxaci poskytuje ohromná botanická zahrada. Milovníci vodních radovánek by jistě vzali za vděk obrovským jezerem.

Ačkoliv za mě není mnoho, co bych vytkl, tak tím největším problémem zůstává doprava a vzdálenosti. Všechno zde bylo od sebe strašně vzdálené a bez auta to byl vskutku problém. Například nejbližší supermarket byl od mého apartmánu vzdálen něco málo přes tři kilometry a chodník k němu sice vedl, ale hned vedle dálnice. Cestu jsem párkrát absolvoval a jen tak na ni nezapomenu. Pravda, autobusová doprava tu sice fungovala, nicméně přes léto byla značně omezená a kolikrát bylo výhodnější jít pěšky. Druhým velkým problémem bylo počasí. Panovalo zde strašné vedro a dusno. Každý den, i přes noc tu mohlo být 30-40 °C. Bylo mi řečeno, že koupat v jezeře se tu hodí už na přelomu února a března. Sníh je tu prý vzácností.