Shin Dong Design Group

: "Mongol Nekhmel" B/D CHINGGIS AVENUE, KHAN-UUL,Mongolsko
: "Mongol Nekhmel" B/D CHINGGIS AVENUE, KHAN-UUL: "Mongol Nekhmel" B/D CHINGGIS AVENUE, KHAN-UUL DISTRICT-2,MongolskoView on Google Mapshttps://www.facebook.com…

• Multimédia a design - Design obuvi

magisterský
    Freemover
    do 31. 12. 2018
    08. 02. 2019

• studijní oborMultimédia a design - Design obuvi
    • studijní programMultimédia a design - Design obuvi
    • akademický rok2016

Pracovní stáž, kterou jsem absolvovala ve firmě Shindong Design Group, hodnotím velmi pozitivně. Jedná se o Jihokorejskou firmu sídlící od roku 2009 v hlavním městě Mongolska Ulaanbaataru. Shindong Design Group, vyrábí pletené výrobky ze 100% kašmíru, které vyváží na korejský, japonský a evropský trh. Zaměstnává celkem 35 lidí, jejichž náplň práce je od kontroly a zpracování surového rouna až po hotový výrobek. Společnost má své vlastních jedinečných postupy inspirující se tradiční krojovou výrobou. Velký důraz je zde kladen na použitý materiál, který si pečlivě vybírají. Výsledkem jsou výrobky nejvyšší kvality. Na této měsíční stáži jsem získala mnoho nových poznatků a zkušeností z oblastí zpracování vlny a textilního průmyslu. Seznámila jsem s postupy zpracování kašmíru, česání rouna a předení. Prošla jsem celou výrobu tovární od výrobu nití z kašmíru a vlny až po samotné tkaních výrobků. Město Ulaanbaatar není moc velké. Všechny galerie a muzea jsem prošla během pár dní ve svém volném čase. Pokud máte rádi asijskou kulturu, můžete zajít na operu, do divadla nebo koncert. Lidé jsou tu přátelští a ochotní. Úcta a respekt ke starším osobám jsou zde viděl na každém kroku. Mongolové skoro neděkují, berou to jako samozřejmost. Mongolsko je výjimečné svou nádhernou krajinou. Pokud vyjedete ven z města, ocitnete se na jiné planetě, nikdo nikde desítky kilometrů daleko.

Příště bych zvážila cestu v zimních měsících, počasí tam bývá hodně drsné. Odjela jsem v listopadu na měsíční stáž. V polovině pobytu na teploměr ukazoval -36°C. Ranní i večerní cesty do práce i z práce byly cestou do neznáma, okna byla úplně zamrzlá a člověk neviděl, kde zrovna je :)

Pokud chceš zažít trochu dobrodružství, procestovat krajinu Mongolska, poznat nové přátele, tak neváhej a jeď. Uvidíš, že se vrátíš s nezapomenutelnými a nenahraditelnými zážitky a zkušenostmi.