Universidad de Oviedo

Oviedo,Španělsko
OviedoCalle San Francisco, 1,ŠpanělskoView on Google Mapshttp://www.uniovi.es/en

Universidad de Oviedo je veřejná instituce vyššího vzdělávání s více než 400 let trvající tradicí. Sídlí ve městě Oviedo v historické oblasti Asturie.

V současné době má Universidad de Oviedo 11 fakult a 6 detašovaných pracovišť v Oviedu a Gijónu.

• Applied Mathematics • Bioinformatics

doktorský
    angličtina, španělština
    do 20. 03. 2020
    11. 09. 2019

• studijní oborBioinformatics
    • studijní programBioinfmatics
    • akademický rok2016

pozitiní přístup vedoucích a dalších studentů vstříctnost kolegů poradit a pomoct kolektivní zapojení do práce vybavení laboratoří snaha ústavu být samostatný a nezávislý např. na komerčním software

nutnost naprosto vše si zařídit sám pokud člověk něco potřebuje po instituci, je potřeba i několikrát urgovat

Univerzita v Oviedu, hlavním městě Asturie, je jediná ve zdejším kraji. Malebné město leží v údolí uprostřed hornaté krajiny poblíž oceánu.

• studijní oborBioinformatics
    • studijní programBioinfmatics
    • akademický rok2016

Velice vstřícný přístup ze strany vedoucího. Možnost individuální organizace práce. Mezioborové studium - jedná se spíše o biology než informatiky, je třeba s tím počítat. Možnost ubytování poblíž kampusu na kolejích. Není problém sehnat i privátní ubytování: https://www.idealista.com/alquiler-habitacion/oviedo-asturias/.

Poněkud pomalé vyřizování potřebných dokumentů před cestou. Vše se začalo hýbat až na poslední chvíli. Mimo univerzitu lidé příliš neumí anglicky, ale mají snahu se domluvit. Většina studentů i učitelů si připravuje vlastní jídlo. Je zde pouze malá menza, kde se podávají sendviče a obědové menu s obsluhou (6.5 EUR).

Nádherné okolí města. Město se nachází na severu, kousek od oceánu v horách = klima spíše podobné tomu v ČR než typické představě o horkém suchém Španělsku. Celé město je krásné, čisté. Je možné pít vodu z kohoutku. Okolní hory i pláže u oceánu jsou parádní.