Yamagata University

Yamagata Prefecture,Japonsko
Yamagata Prefecture小白川町一丁目4-12,JaponskoView on Google Mapshttp://www.yamagata-u.ac.jp…

Jako jedna z nejlepších univerzit v Japonsku se snaží Yamagata University vychovat absolventy, kteří mohou řešit problémy a inovovat nové technologie pro místní i globální společnost.

Yamagata University disponuje 6ti fakultami a velkým množstvím dalších ústavů, čímž pokrývá velkou část oborů lidské činnosti. Díky nabídce rozmanitých kurzů má zaměření na vytváření vysoce kvalitních prostředí a podmínek, které odpovídají vzdělávacím potřebám a zájmům moderní doby.​

• Technological devices

bakalářský
    Freemover
    do 19. 02. 2021
    19. 07. 2018

• studijní oborTechnologická zařízení
    • studijní programTechnologická zařízení
    • akademický rok2016

Univerzita (kampus v městě Yonezawa) je technologicky velmi dobře vybavena, studenti mají dílny se všemi běžnými technologiemi (svařování, strojní obrábění, lití kovů apod.). Mimo to disponují analytickými přístroji vč. elektronové mikroskopie. Studenti jsou rozděleni dle velmi úzké specializace, proto je nutno již při domlouvání pobytu dobře zvážit, ke kterému profesorovi (do které laboratoře) se student přihlásí. Na škole se vyučuje Japonština pro zahraniční studenty. Studenti mají k dispozici i několik tělocvičen a a posilovnu (ale sportuje se jen málo), hudební klub a další vyžití. Ubytování pro zahraniční studenty na kolejích je nedaleko univerzitního kampusu a je přes požadované další platby (voda, plyn, el., úklid), které se dopředu neavizují, na místní poměry ještě vcelku levné. Stravování v místní menze. Univerzita na požádání může půjčit jízdní kolo na celou dobu pobytu. V případě komunikační krize najdete vždy oporu na mezinárodním oddělení. Evropan je tady mimořádnou raritou a podle toho je neustále zapojován do všech akcí, oslav a pod. Welcome a Byebye party jsou milou povinností. Místo je celkově perfektní na poznání tradičního japonského života a kultury.

Univerzita je na japonské poměry někde na střední úrovní kvality studia. Mezi špičkovými univerzitami a střední úrovní je pak velký rozdíl v kvalitě studia a studentů. Profesoři zde mluví anglicky všichni, ze studentů pak maximálně jeden z dvaceti. Studenti dané laboratoře mají perfektní znalost svojí tématiky, všeobecné znalosti daného oboru ale ve srovnání s našimi studenty silně zaostávají. Yonezawa je malé klidné město severní části, takže vzrušující noční život a velké kulturní vyžití zde nenajdete. Město je situováno v horách, po celou zimu (listopad- březen) tu a v okolí leží stabilně velké množství sněhu (i přes 2 m). Koleje jsou vytápěné pouze klimatizací (je tam opravdu zima), univerzitní kampus má již vyšší standard. Jaro a léto jsou středoevropské. Japonci celkově málo cestují, a hlavně studenti nemají o cestování po Japonsku nebo turistice žádnou představu. Je třeba počítat se stravováním pouze v japonské kuchyni, cokoli evropského nebo US tu nenajdete, na kolejích si lze ale vařit.

Univerzita se nachází na severu Japonska, v horském regionu, kde je možno poznat tradiční japonskou kulturu, vztahy a přístup k životu. Bohužel z památkami je nutno cestovat, většina hlavních památek se pak nachází na jihu. Cestování je možné hlavně vlakem (pozor, je dost drahé) a lokální trasy pak autobusem. Všichni Japonci jsou velmi vstřícní a ochotní pomoci, jen komunikace mimo japonštinu (tedy v angličtině) je možná jen s jedním z padesáti. Zato pomáhá komunikace rukama nohama.