Ho Chi Minh City University of Science

Hồ Chí Minh,Vietnam
Hồ Chí Minh227 Đường Nguyễn Văn Cừ, Phường 4, Quận 5,VietnamView on Google Mapshttp://web.hcmus.edu.vn/en/

Kořeny HCMUS sahají do roku 1942, kdy vzniklo první vědecké vzdělávací centrum v jižním Vietnamu. Pod současným názvem pak vystupuje od roku 1977.

Univerzita má celkem 9 fakult, nabízí 15 bakalářských a 38 magisterských programů. Disponuje také vlastní univerzitní knihovnou a rozsáhlým komplexem kolejí.

• Chemie potravin a bioaktivních látek

magisterský
    Freemover
    do 31. 12. 2020
    20. 07. 2018

• studijní oborChemie potravin a bioaktivních látek
    • studijní programChemie potravin a bioaktivních látek
    • akademický rok2017

Přístup a ochota místních lidí (vyučujících i spolužáků), vybavenost laboratoří, profesionalita práce. Krásná příroda a výborná kuchyně.

Znečištěné ovzduší ve městě, všudypřítomné odpadky a často znečištěné okolí pláží.

Pobyt ve Vietnamu byl pro mne ve všech ohledech velkým přínosem. V laboratoři jsem se naučila běžným postupům, které se využívají v medicinální chemii pro získávání čistých látek. Současně jsem měla příležitost poznat naprosto jinou kulturu a mentalitu lidí, než je ta naše. Na univerzitě jsem se připojila k projektu místních bakalářských studentů, kteří mi byli ve všem nápomocni, rovněž s angličtinou nebyl žádný problém. Měla jsem tu možnost Vietnam i z části procestovat a musím říci, že je tato země nádherná s mnoha neprozkoumanými místy, okouzlující přírodou, krásnými písečnými plážemi a výborným zdravým jídlem. Jediným smutným faktem jsou všudypřítomné odpadky, které celkový dojem země dost kazí a je to rozhodně velká škoda... Každopádně jsem moc ráda, že jsem tento pobyt absolvovala a určitě se ráda do Vietnamu jednou vrátím. Doporučila bych každému tuto okouzující a rozvíjející se zemi navštívit - za ty nezapomenutelné zážítky to rozhodně stojí!