Universitas Indonesia

Jawa Barat,Indonésie
Jawa BaratKampus Baru UI Depok,IndonésieView on Google Mapshttp://www.ui.ac.id/en/

Založena v roce 1849.

Universitas Indonesia má 13 fakult: Lékařská fakulta, Stomatologie, Ošetřovatelství, Farmacie, Matematika a Přírodní vědy, Inženýrství, Psychologie, Společenské vědy a Politika, Právo, Ekonomie, Veřejné zdraví, Humanitní vědy a Počítačové vědy.

Freemover
    do 12. 11. 2023
    15. 10. 2019

• studijní oborProject Management
    • studijní programEconomics
    • fakultaFakulta multimediálních komunikací
    • akademický rok2019

Indonésané jsou strašně milí a přátelští, přátele si tam uděláte raz dva, to se nebojte. Skvěle zde fungoval i Buddy system, studenti byli nápomocní během celého semestru. Navíc pro nás pořádali různé aktivity, výlety, apod. Stejně tak jsou přátelští i učitelé, i když se na první pohled zdají poněkud přísní. Hlavně si dejte pozor na docházku, jakmile přesáhnete maximální limit absence (v každém předmětu je tomu jinak), nikdo vám ty kredity nedá (i když je sebevíc přátelský). Univerzita je blízko hlavního města (35 minut vlakem), ale v samotném Depoku toho moc k vidění není. Na druhou stranu oceňuji nádherný univerzitní kampus, který se celý nachází v jednom velkém parku plném zeleně a mnoha místům k odpočinku na čerstvém vzduchu u jezera. Navíc okolo celého velkého univerzitního areálu jezdí školní autobus zdarma. Každá fakulta má svou vlastní kantýnu, jídlo je dobré (pořád rýže, připravte se na to, pokud se na to vůbec připravit dá) a také levné. Nicméně najdete zde i korejské či japonské restaurace a mimo kampus pak i západní kuchyni. Jsem studentka marketingové komunikace a byla jsem v mezinárodní třídě, tj. všechny předměty měli místní studenti v angličtině, ne v indonéštině. Proto jejich angličtina byla na velmi dobré úrovni, ale na jiných fakultách znalost angličtiny prý trochu zaostávala. Indonésie je levná země s širokou nabídkou nejrůznějších druhů ovoce a milionem ostrovů k prozkoumání. Nudit se tedy nebudete a čas na cestování si rozhodně taky najdete! :-)

Studenti jsou sice velmi milí, nicméně vždy chodí pozdě a stejně tak pomalu pracují i ve skupinách (navíc vše dělají na poslední chvíli, klasičtí studenti, no :D). Očekávejte také mnoho domácích úkolů, skupinových projektů, esejí, pololetních a závěrečných zkoušek. Tak nějak se ocitnete jako zpět na střední škole, avšak na druhou stranu je tento styl výuky více efektivní, protože si toho dost pamatuji. Komunikace se školou před samotným odjezdem poněkud zaostávala, takže doporučuju řešit víza co nejdříve. Výběr předmětů v anglčtině nebyl pro obor Marketingová komunikace moc široký. Oblékejte se střídmě - žádné výstřihy, krátké rukávy, minisukně. Ač je venku horko, uvnitř budovy jede klima o 106, takže lehce nachladnete.

Indonésie je rozvojová země, kde silně převažuje islám, proto je nutné s těmito a dalšími kulturními a náboženskými rozdíly počítat předem (vzít si vhodné střídmé oblečení, být tolerantní, ale to snad jste, když se hlásíte na studijní program v zahraničí, to je povinnost). O Indonésii a mých zážitcích bych mohla vyprávět celé hodiny. Miluju tu zemi, ty lidi, kulturu, jazyky, počasí, atd. Rozhodně se tam chci brzy vrátit. A pokud nad studijním Freemover výjezdem stále váháte, tak vám říkám: “Zahoďte strach a zažijte to na vlastní kůži, nebudete litovat”! Indonésii a Universitas Indonesia rozhodně vřele doporučuji.