Polytechnic Institute of Beja

Beja,Portugalsko
BejaRua Pedro R. Francisco Miguel Duarte, Apartado 6155,PortugalskoView on Google Mapshttps://www.ipbeja.pt/Paginas…

Instituto Politécnico de Beja (IP Beja) je vysokoškolskou vzdělávací institucí, která byla založena v roce 1979. Působí ve službách místní společnosti a naplňuje poslání o aktivní roli při tvorbě a šíření znalostí, cíleného výzkumu a experimentálního vývoje.

IP Beja se nachází ve městě Beja v jižním Portugalsku. Nabídku vzdělávání zde tvoří více než 30 programů na všech úrovních vysokoškolského vzdělávání. Pod hlavičkou této instituce najdeme čtyři specializované školy:

• School of Agriculture
  • School of Education
  • School of Technology and Management
  • School of Health

Beja se nachází zhruba 180 km jihovýchodně od hlavního města Portugalska - Lisabonu a 220 km severozápadně od hlavního města Andalusie - Sevilly. Město má dobrou dopravní obslužnost zajištěnou autobusy a vlaky, přičemž se v současné době pracuje na vybudování mezinárodního letiště.

Kampus společně s kolejemi je umístěný zhruba pět minut chůze do historického centra města. V blízkosti se pak nachází regionální nemocnice a stanice městské hromadné dopravy.

• Business and Administration • Chemistry • Environmental Protection Technology • Food Technology

10. 01. 2024

• studijní oborFood Science and Technology
    • studijní programFood Science and Technology
    • akademický rok2021

Přístup profesorů je úžasný. Jsou velice přátelští a se vším se snaží pomoct. Jakmile se lépe seznámíte, začnou vás zvát na oběd, aby vám ukázali portugalskou kulturu. Naučili mě mnoho nových technik a i přes to, že mi to chvílemi nešlo, byli trpěliví. Obědy v menze jsou levné a velice chutné. Obří flák lososa s bramborem, salátem, polévkou a zákuskem jen za tři eura. Doporučuji.

Žádné.

Pokud bych měla tu možnost vyjet znovu, rozhodně bych jela.

• Zaměstnanec
    • akademický rok2020

Přátelská univerzita v malém městě s krásným parkem. Není zde potřeba využívat MHD, neboť se dá všude po městě dojít pěšky a vše je "na dosah". Co se nabídky obchodů týče, tak město je dobře vybavené a všechno potřebné se zde dá bez problému sehnat. Cenově je to podobné jako u nás v ČR.

Pro lidi, co chtějí cestovat a objevovat okolí, to může být bez auta problém, poněvadž autobusová doprava do okolních měst byla značně omezená a nebylo možné uskutečnit např. jednodenní výlet po okolí, protože autobusy jezdily pouze dvakrát za den a to jen v ranních hodinách.

• Zaměstnanec
    • akademický rok2013

Velmi přátelské prostředí, vztah profesorů a studentů je více kamarádský než jsme zvyklí v ČR, menší město a rodinná atmosféra. Moderní zázemí univerzity, kde je kladen důraz na praktické znalosti - dobře vybavené odborné laboratoře a spolupráce s regionálními firmami, např. vinařství, zpracování oliv a olivového oleje. Jejich staff week byl asi nejlepší, co jsem zažila. Dobře zorganizovaný a propojený s workshopy i s výlety do okolí - např. návštěva univerzity v Evoře, plavba lodí po přehradě. Staff Week byl pouze pro 25 účastníků. Vznikly tak dobré vztahy a přátelství osobní i profesní. Do dnes jsem s některými v kontaktu a potkáváme se. Vznikly tak i nové partnerské univerzity. Do Beji také doporučuji volnější kalhoty, protože jídlo tu je úžasné!

Beja není pro lidi, kteří mají rádi velkoměsto a rušný život.

Velmi přátelský kolektiv na International Office. Vše funguje a je dobře zorganizované. My jako UTB tam máme velmi dobrou pověst.