Josip Juraj Strossmayer University of Osijek

Osijek,Chorvatsko
OsijekTrg Svetog Trojstva 3,ChorvatskoView on Google Mapshttp://www.unios.hr/en/

University of Osijek je vzdělávací institucí, která propojuje vědecký výzkum, uměleckou tvorbu, výuku a studium za účelem rozvoje vědy, profese a umění, připravuje studenty pro odbornou práci založenou na vědeckých poznatcích a metodách i umělecké hodnotě, vychovává mladé badatele, podílí se na realizaci společenských zájmů studentů a podporuje mezinárodní, zejména evropskou spolupráci ve vysokoškolském vzdělávání a ve vědecké a umělecké činnosti.

Smyslem univerzity je zapojit studenty do vědecko-výzkumné činnosti a rozvíjet vědeckého ducha s cílem rozvíjet kritický přístup a otevřenost studentů k novým poznatkům a současně rozvíjet jejich osobnost a schopnost týmové spolupráce, akceptovat morální a etické principy jako předpoklad, čímž přispějí k rozvoji demokratické společnosti a zapojí se do evropské znalostní komunity.

V souladu s výše uvedenou definicí a posláním univerzity je zřejmé, že vysokoškolské vzdělání má pro společenskou komunitu mimořádný význam, protože vysokoškolské vzdělání přispívá k regionálnímu a národnímu rozvoji společnosti.

Univerzita plní svou roli akademickým vzděláváním na svých fakultách, univerzitních katedrách a Akademii umění v rámci vysokoškolského a odborného studia, jehož primární činností je výuka a předávání znalostí novým generacím v souladu se zákonnými a zákonnými ustanoveními.

• English Language and Literature • German Language and Literature

19. 01. 2024

• studijní oborEnglish for Business Administration
    • studijní programEnglish for Business Administration
    • fakultaFakulta humanitních studií
    • akademický rok2018

Osijek je menší město, rozlohou bych přirovnala ke Zlínu (je to taky taková dlouhá nudle dalo by se říct). Já měla hodiny na fakultě ekonomické i humanitní, které obě sídlí v centru asi pět minut od sebe. Předměty se dají úplně v pohodě spárovat tak, že vám nebudou chybět kredity a nebudete muset nic dodělávat v Česku. Co se týče profesorů, ti byli úplně skvělí, maximálně vycházeli vstříc a hodiny mě bavily a chodila jsem na ně ráda. Většinu předmětů jsem měla na ekonomické fakultě s erasmáky, na humanitce potom dva předměty s chorvatskými studenty. Předměty syntax a literatura, které jsem měla na humanitce byly tak srovnatelné s náročností výuky ve Zlíně, na ekonomce to bylo, řekla bych, trochu jednodušší, nepsaly se tam závěrečné testy, spíš byla buď ústní zkouška nebo různé projekty, prezentace s ostatními erasmáky atd. Ocenila bych i skvělou ESN, která pořádala hodně akcí, a na které se podílí opravdu hodně místních studentů, tudíž tady se s nimi asi nejlépe seznámíte. Komunikace se studijním byla opravdu rychlá, vždycky bez problému. Ceny bych přirovnala k cenám v Česku, něco dražší, něco levnější, ne nijak výrazně. Jelikož je Osijek kousek od Srbska či Bosny a Hercegoviny, určitě se vyplatí cestovat.

Asi bych si po mojí zkušenosti už nevybrala bydlení, které mi bylo nabídnuto přes univerzitu a odkud jsem se po dvou týdnech stěhovala :D Díky tomuhle jsem ale skončila na kolejích, kde jsem byla fakt spokojená a poznala díky tomu skvělý lidi. :)

Já Osijek doporučuju všema deseti. Nemusí se to jako destinace na erasmus zdát jako úplně nejatraktivnější, ale věřte mi, že nebudete litovat.

• studijní oborEnglish for Business Administration
    • studijní programEnglish for Business Administration
    • fakultaFakulta humanitních studií
    • akademický rok2018

Město je menší, což znamená, že se rychle zorientujete, ať už v centru, nebo kde je která fakulta. Rychlá komunikace s administrativními pracovníky. Profesoři ochotní, přátelští, komunikativní, se vším pomůžou. Ceny srovnatelné s Českem, dá se "low-costově" cestovat do dalších států okolo (Srbsko, Bosna a Hercegovina..), Osijek má dobrou polohu, i když není u moře, není daleko od hlavních měst v dalších zemích.