Alpen-Adria-Universität Klagenfurt

Klagenfurt,Rakousko
KlagenfurtUniversitätsstrasse 65-67,RakouskoView on Google Mapshttps://www.aau.at/en/

Rakouská univerzita a zároveň největší výzkumná a vysokoškolská instituce v Korutanech.

Alpen-Adria-Universität Klagenfurt má hlavní kampus v Klagenfurtu, nicméně další její zařízení lze nalézt i ve dvou největších městech Rakouska - ve Vídni a Štýrském Hradci (Graz).
Univerzita byla založena v roce 1970 a dnes nabízí studium na fakultách humanitních a společenských věd, ekonomie a managementu, technologií a mezioborových studií.

• English and American Studies • German Studies

12000
    angličtina, němčina
    Erasmus+, AKTION, CEEPUS
    do 30. 06. 2021
  • STUDENTSKÁ ORGANIZACE
    24. 07. 2020

• fakultaFakulta humanitních studií
    • akademický rok2019

- univerzita je mimo centrum města - dražší hromadná doprava (1 cesta = 2,5€) - silný rakouský dialekt, na který se ovšem dá postupně zvyknout

• fakultaFakulta humanitních studií
    • akademický rok2018

Krásná lokalita Perfektní umístění kolejí (Nautilusweg) Příroda

Zpočátku dialekt Opravné zkoušky bývají později

Tento pobyt mi velmi hodně dal a jsem velmi spokojená. Určitě doporučuji!

• akademický rok2017

Velmi vstřícný přístup koordinátorů i učitelů na přijímací univerzitě. Velký výběr předmětů pro náš obor (Němčina pro manažerskou praxi). Obrovská možnost zlepšit si cizí jazyk - nejen NJ nýbrž i AJ. Velké množství přijímaných Erasmus-studentů, hodně interacionální společnost. Skvělé ubytování zprostředkované organizací spolupracující s univerzitou. Kolej pro studenty je přímo naproti budovy univerzity přes ulici. Poměrně včasné předání výsledků. Úroveň školy shledávám vysokou. Grant od Erasmu vystačí na přežívání, náklady na život nejsou v extrémních částkách. Mnoho možností vyžití v poměrně malém městě. Malebná krajina, krásné město, milí lidé.

Občas převyšuje dorozumívání v AJ oproti NJ. Někteří učitelé neberou ohled na studenty na erasmu. Byrokracie ohledně ubytování a studia celkově.

Svůj pobyt v Rakousku a studium na AAU Klagenfurt bych zhodnotil velmi pozitivně. Jednoznačně doporučuji!