Anadolu University

Eskişehir,Turecko
EskişehirYunusemre Kampusu,TureckoView on Google Mapshttp://www.anadolu.edu.tr

Moderní, dynamická a inovativní instituce, která patří mezi největší univerzity nejen v Turecku, ale i ve světě.

Základem Anadolu University byla Akademie ekonomických a obchodních věd, založená v roce 1958. Univerzita se nachází v centru města Eskisehir, který je dobře známý jako město vědy, kultury a mládeže. Sestává se ze 17 fakult (3 z nich nabízí distanční vzdělávání), 4 odborných škol a 30 výzkumných center.

Univerzita je známá zejména díky zavádění systému distančního vzdělávání a v současné době je tak celkový počet studentů vzdělávacích fakult více než 2 miliony. Úspěch ve vývoji tohoto systému byl vzat jako model pro mnoho institucí v jiných zemích.

do 30. 06. 2021
    19. 08. 2019

• studijní oborCommunication Design and Management
    • studijní programCommunication Sciences
    • fakultaFakulta multimediálních komunikací
    • akademický rok2019

Eskisehir je velmi studentské město, které je na naše poměry celkem levné (vč. ubytování). Tudíž je i celkem liberální a nepodobá se tomu konzervativnímu Turecku, které si možná mnozí představí. Místní ESN je nejlepší, které jsem kdy poznala. Sice nepořádají tolik aktivit, ale jejich výlety po celém Turecku jsou levné a velmi dobře organizované a kdykoliv máte jakýkoliv problém, vždy vám pomůžou. Také vám seženou ubytování u tureckých studentů na bytě. Nejezdí sem tolik zahraničních studentů, takže se brzy všichni znají se všemi. Cestování po Turecku je jednoduché a poměrně levné a Eskisehir je poměrně dobrá výchozí pozice.

Koleje jsou pouze pro domácí studenty. Organizace je přímo k zbláznění. Turci mají na všechno dost času, vše se nakonec nějak vyřeší. Pokud na tohle nejste, buď nejezděte, a nebo se obrňte :) Některé předměty sice měly být v AJ, ale nakonec nebyly, protože se nechtělo buď učitelům nebo studentům. Nebudete mít tolik předmětů na výběr a upřímně, ty, které jsem měla, mi nic moc nedaly... Takže jestli chcete jet za novými znalostmi, Anadolu asi vynechejte.

Rozhodla jsem se zůstat na další semestr, což ukazuje, že se mi líbilo. Organizace a škola je sice na thumbs down, ale obecně Turecko, Eskisehir, pohostinní Turkové, cestování, jídlo,... za to to stojí. Navíc si tam s naší průměrnou výplatou budete žít jako smetánka - každý den v kavárně a stravovat se můžete jen po restauracích.