Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre

Nitra,Slovensko
NitraTr. A. Hlinku 2,SlovenskoView on Google Mapshttp://www.uniag.sk

Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre je vrcholnou vzdělávací a vědeckou institucí, jejíž hlavní rolí je poskytování vysokošlského vzdělávání na základě vědeckých poznatků v oblasti zemědělství a příbuzných odvětví.

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre a její fakulty poskytují vysokoškolské vzdělávání v akreditovaných studijních oborech a prgramech uskutečňovaných ve všech třech stupních vysokoškolského vzdělávání. V současné době má univerzita šest fakult.

angličtina, slovenština
    Erasmus+, CEEPUS
    do 31. 08. 2021
  • STUDENTSKÁ ORGANIZACE
    10. 09. 2019

• studijní oborManagement a marketing
    • studijní programManagement a ekonomika
    • akademický rok2016

- Kladně hodnotím zejména milý přístup akademických pracovníků i ostatních zaměstnanců univerzity. Hned po příjezdu na univerzitu jsem se sešla s paní Mgr. Alicí Sulíkovou v kanceláři zahraničních vztahů, kde jsme vyřídily potřebné dokumenty k příjezdu. Paní Sulíková mi po celou dobu mého pobytu poskytovala veškeré informace k pobytu, k zábavným akcím a výletům spojenými s Erasmem, byla ochotná, vstřícná a komunikace s ní probíhala bez problémů a bez jakékoli prodlevy. Následně jsem se zde setkala se svým školitelem panem Ing. Jakubem Berčíkem, Ph.D., se kterým jsem se během pobytu podílela na výzkumu pomocí Eye trackeru. Tato spolupráce mi přinesla nové zkušenosti. Pan Berčík byl velmi ochotný, vstřícný a zapojil mě jak do výzkumu, tak do výuky, abych získala přehled o univerzitě také z jiného pohledu než pouze z laboratoře. Seznámila jsem se zde také s paní prof. Ing. Ľudmilou Nagyovou, PhD., vedoucí katedry marketingu a obchodu, která mě ochotně přijala na univerzitě a nabídla mi místo v kolektivu v kanceláři doktorandů. Zde jsem se seznámila s 5 doktorandy, kteří mě přátelsky přijali mezi sebe. Nejen na univerzitě, ale také na internátě ŠD Poľnohospodár, kde jsem byla ubytovaná, byli zaměstnanci (zejména pan vedoucí a paní vrátné) milí, přátelští a vycházeli studentům vstříc. - Co se týče přínosů mého pobytu z hlediska znalostí a dovedností, seznámila jsem se zde v souvislosti s neuromarketingem, tématem mé disertační práce, blíže s problematikou Eye trackingu. Pomocí vyhledaných článků jsem se s touto problematikou seznámila z teoretického hlediska a následné testování pomocí Eye trackeru v laboratorních podmínkách mi přineslo praktický pohled na zkoumanou oblast. Realizovala jsem zde také dotazníkové šetření, které mi poskytlo data pro přípravu článku. Spolupráce na výzkumu realizovaném pomocí Face Readeru byla pro mě novou zkušeností v oblasti marketingového výzkumu. Výsledky testování lahví vína pomocí Eye trackeru mi poskytly detailní informace o nákupním chování spotřebitele při výběru vína na Slovensku a budou využity při zpracování mé disertační práce. - Mimo univerzitní prostředí kladně hodnotím okolí Nitry. Nachází se tu pěkná příroda i památky, takže studenti mohou svůj volný čas využít k návštěvě nějaké památky nebo si vyjet někam na výlet do přírody.

- Spíše negativně hodnotím ubytování na ŠD Poľnohospodár (jsou zde ubytovaní zahraniční studenti). Tento internát má starší vybavení a celkově působí zastarale. Za 110 € na měsíc by toto ubytování mohlo vypadat o něco lépe.

Na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre (konkrétně Fakulta ekonomiky a manažmentu, Katedra marketingu a obchodu) jsem absolvovala tříměsíční výměnný pobyt v rámci doktorského studia. Cílem mého pobytu byla práce na mé disertační práci, která se zabývá neuromarketingem ve vztahu k nákupnímu chování spotřebitele při výběru vína. Zde jsem se seznámila blíže s problematikou Eye trackingu a získala jsem zkušenosti v oblasti výzkumu pomocí Eye trackeru a Face Readeru, který byl realizován v laboratorních podmínkách. Spolupráce s touto univerzitou pro mě byla přínosem a celkový pobyt zde hodnotím kladně.