Technická univerzita v Košiciach

Košice,Slovensko
KošiceLetná 9,SlovenskoView on Google Mapshttp://www.tuke.sk

Technická univerzita v Košicích je veřejnou vysokou školou, která pokrývá široké spektrum potřeb vzdělávání nejen pro region východního Slovenska, ale v mnoha oborech je jediným centrem vědy, výzkumu a vzdělávání nejen na Slovensku, ale i ve středoevropském prostoru.

Technická univerzita v Košicích byla založena v roce 1952, má 9 fakult, kde studuje celkem na 10 700 studentů ve všech třech stupních vysokoškolského studia.

Univerzita má jako své poslání poskytovat svému okolí vědeckou a technologickou znalostní bázi, inovace a pracovní síly, k tvarování prospěšné a udržitelné budoucnosti a kvality života občanů. Toto TUKE dosáhne inovativním výzkumem a excelentním vzděláváním ve všech vědních oblastech jednotlivých fakult univerzity.

• Design • Design • Design • Engineering, manufacturing and constructions • Výtvarná umění • Výtvarná umění

slovenština
    Erasmus+, CEEPUS