University of Lille

Lille,Francie
Lille42, Rue Paul Duez,FrancieView on Google Mapshttps://international.univ…

University of Lille je francouzská veřejná výzkumná univerzita se sídlem v Lille, Hauts-de-France. S více než 80 000 studenty je jednou z největších univerzit ve Francii a jednou z největších frankofonních univerzit na světě.

Jedná se o jednu z nejvýznamnějších francouzských univerzit v oblasti umění a humanitních oborů. Od roku 2017 je univerzita financována jako jedna z francouzských univerzit excelence. Těží z dotace 500 milionů EUR na urychlení své strategie v oblasti vzdělávání, výzkumu, mezinárodního rozvoje a dosahu.

Díky 66 výzkumným laboratořím, 350 podpořeným dizertačním pracím ročně a 3 000 vědeckých publikací každý rok má dobré zastoupení ve výzkumné komunitě.

• Anglophone Civilisation • Anglophone Literature • Applied English & German for Business • English Linguistics • German • German Studies

angličtina, francouzština
    19. 01. 2024

• studijní oborEnglish for Business Administration
    • studijní programEnglish for Business Administration
    • akademický rok2015

Pokiaľ ste vždy snívali o štúdiu vo Francúzsku, Lille je potom pre Vás to správne mesto! Rozhodol som sa stráviť vo FR 1 celý šk. rok, a určite by som to doporučil aj Vám, pokiaľ budete mať takúto možnosť, keďže jeden semester Vám utečie ako voda. Metropola Lille má okolo 1,2 mil. obyvateľov, veľkosťou je asi ako Praha a patrí k najväčším študentským mestám vo Francúzsku. V Lille sa taktiež nachádza organizácia ESN Lille (Erasmus Student Network) a je veľmi dobre organizovaná! V Lille máte vždy množsto možností spoznať nových ľudí, nové kultúry, nové rasy a nové miesta. Nuda tu nepripadá do úvahy, keďže ESN organizácia robí každý týždeň nejakú študentskú akciu, nehovoriac o tom, že si každý z Vás môže urobiť vlastný rozvrh so svojími novými priateľmi:). Lille sa nechádza na severe Francúzska, takže ak premýšľate aj cestovaní do iných krajín, ale aj v rámci Francúzska, tak ste taktiež na správnom mieste. Cez lacné britské, ale aj francúzske spoločnosti, sa dokážete dostať za 1€ do Paríža, za 20€ do Londýna, za 15€ do Amsterdamu, za 5€ do Bruselu a iných miest v Západnej Európe. Z Lille premáva kyvadlová doprava na letisko do Belgicka (Charleroi), kde sídli letecká spoločnosť Ryanair, cez ktorú sa lacno dostanete kdekoľvek v rámci Európy. Sever Francúzska je krásny a je tam taktiež množstvo miest, ktoré sa oplatí vidieť. Možno sa asi pýtate, ako to je s francúzštinou a s ľudmi vo Francúzsku a preto máte možno menší strach si vybrať práve Francúzsko. Tiež som mal :)! Nebudem Vám klamať, že znalosť francúzštiny je jednoznačne výhodou, keďže všetky byrokratické záležitosti sa tu riešia len vo francúzštine, ale nie je to podmienkou!. Pre študentov, ktorí francúzsky nevedia, je tu opäť ESN Lille, ktorá Vám poskytne francúzských študentov, ktorí Vám radi so všetkým pomôžu. Sú to študenti, ktorí to robia dobrovoľne a niektorí zažili taktiež svoj Erasmus a vedia, že začiatky nie sú jednoduché, a preto majú pochopenie pre takýchto študentov :). Budete veľmi prekvapení, koľko študentov tu hovorí anglicky. Dokonca aj Francúzi! Keďže to je jedno z najväčších študentských miest, tak tu stretnete ľudí z celého sveta. Hlavne z USA, UK, Kanady, Brazílie, Ruska, Severnej a Západnej Afriky, Číny, Japonska a potom samozrejme kopec ľudí z celej Európy. Nebudem Vám tu písať o ľuďoch, keďže by to zabralo veľa času a miesta, ale nezabudnite, že všetko je len o Vašom prístupe!!! Čo sa týka školy, tak výhoda znalosti francúzskeho jazyka Vám zaručí to, že ak sa v rámci svojho odboru zaujímate aj o ekonómiu, tak si môžte vybrať aj predmety z ekonomickej fakulty a zkombinovať ich s anglickými predmetmi. Pokiaľ francúzsky neviete, tak budete celý rok študovať len anglické predmety. Na záver Vás môžem len povzbudiť, aby ste určite vycestovali do zahraničia a zažili svoj Erasmus a všetko, čo je s tým spojené! Dá Vám to veľmi veľa a veľmi veľa vecí sa naučíte a teraz nemám na mysli len štúdium a chodenie do školy ;). Ak máte akékoľvek otázky, tak mi napísťe a ja Vám veľmi rád odpíšem!