Universidad de León

León,Španělsko
LeónAvenida Facultad de Veterinaria, 25,ŠpanělskoView on Google Mapshttp://www.unileon.es

Univerzita byla založena v roce 1979.

Univerzita má 13 fakult.

• Business and Administration • Economics

bakalářský
    do 31. 08. 2021
    11. 09. 2019

• studijní oborEconomics
    • studijní programEconomics
    • akademický rok2014

Univerzita de León je určite jednou z najlepších volieb v rámci celého Španielska. Osobne som študovala len pár predmetov a to, Marketingovú komunikáciu - na ktorú mám najlepšie spomienky. Profesorka bola doteraz tou najlepšou, ktorú som počas štúdia stretla. Jej hodiny boli vždy originálne, vtiahli vás jej vášňou pre predmet do deja. Odporúčam všetkými desiatimi. Ďalej som študovala Consumer Behavior a International Marketing Research. Úroveň vyučovania je na skvelej úrovni, ale zároveň vám dáva priestor na cestovanie a užívanie si Erasmu. Študijné oddelenie bolo takisto veľmi ochotné. Bola som nadmiernu spokojná a príjemne prekvapená.

V rámci univerzity, ako aj samotné mesta som nenašla ani len jeden zápor.

León nepatrí k mestám, ktoré by boli preplnené turistami. Určite si ho však každý zamiluje. Nie je príliš veľké, ale nájdete tam všetko, čo potrebujete od nákupov, cez architektúru, až po blízke hory, kde môžete zájsť na turistiku. Najväčším plusom tohto mesta sú však miestne tapas. Práve León bolo nedávno vyhlásené za nejlepšie miesto na tapas v rámci celého Španielska. Každý bar ponúka svoje vlastné tapas (drobné občerstvenie), ktoré dostanete zadarmo k nápoju. V Leóne však nedostanete len drobnosť, ale poriadnu porciu jedla (od miestnych šuniek, syrov, zemiakov na rôzne spôsoby, bagety, vyprážané jednohubky...) Takisto aj miestny nočný život je skvelý. Osobne na tento Erasmus nikdy nezabudnem. Menšie mesto naplnené svojim čarom, kde som si vytvorila veľkú rodinu, s ktorými som zažila nezabudnuteľné momenty, a vždy sa na toto miesto rada vrátim :)