Instituto Politécnico de Bragança

Bragança,Portugalsko
BragançaCampus de Santa Apolónia,,PortugalskoView on Google Mapshttp://portal3.ipb.pt/index…

Bragança je místo, které vás uchvátí svou nespoutanou přírodou.

Polytechnický institut v Bragança ročně přijímá 900 zahraničních studentů z celého světa, kteří mají možnost zapojit se do  aplikovaného výzkumu.

• Biological and related sciences • Chemical engineering • Chemistry • Processes

12. 10. 2023

• studijní oborBiological and related sciences
    • studijní programChemistry
    • akademický rok2016

Rozhodně doporučuju pro ty, kteří potřebují někde vypracovat diplomku v laboratoři, věnující se potravinám atd., přijímají rádi i doktorandy, práce a zaučení je rychlé, výsledkem je kvalitní práce nebo publikace Malé město, kde se dá všude dojít pěšky Lidi se okamžitě znají a jako v každém maloměstě, je to osobnější a snadněji se dočkáte pomoci Ubytko díky Riski vector (něco jako studentská firma) předem dohodnete, cena cca 85 Eur se spolubydlou, 125 samotka v bytě, plus cca 30 eur poplatky Kafe laté (gallao) za 15 Kč v bufíku ve škole je pohádka Oběd 2.30 Eur s neomezeným salátem, výběr ze 4 variant i pro vegetariány Angličtina vám stačí ve škole, v barech...ale v nemocnici a autobuse je na nic.

Zapomeňte na pomoc od Buddyho, pokud o něj požádáte Město je malé, přesto o víkendu spoléhejte jen na své nohy, autobus není, kino není. Jen bary a kluby :-) Domy jsou téměř vždy plesnivé, topení je obvykle jen malý elektrický přímotop (alergici a zimomřiví budou trpět) Cestování kolem je docela drahé Sehnat ve městě zdravé jídlo je skoro nemožné

Rozhodně jsem tu nebyla naposled, lidi v laborce skvělí od vedoucích až po studenty. Nebyl pro ně problém se mnou jít do nemocnice, když jsme zjistili, že perfektní angličtina je mi tam k ničemu Portugalštinu doporučuju chodit na Emidio Garcia školu vedle nemocnice k Fatimě Castanheira, je to zadarmo 2x týdně a na konci dostanete certifikát A2 od ministerstva. Taky pořádají akce v okolí, dá se připojit. Výlety od student travellers se platí, ale vyjdou levněji, než jet sám. Určitě nejméně Salamancu, Porto, Coimbra atd. Doporučuju dovézt si s sebou koloběžku nebo skate. Případně si hned zařídit kartičku na městská kola (3 místa ve městě, na 2 hodiny v kuse)

• studijní oborBiological and related sciences
    • studijní programChemical engineering
    • akademický rok2015

Veľmi milí a ochotní ľudia, výborná a rýchla komunikácia s medzinárodným oddelením a akademickými pracovníkmi. Mesto malé, kľudné, všetko dostupné bez MHD.

Ubytovanie je v bytoch, ktoré by si zaslúžili oveľa väčšiu starostlivosť zo strany agentúry, ktorá tieto byty prenajíma.