Universidade de Coimbra

COIMBRA,Portugalsko
COIMBRAUniversity of Coimbra Colégio de S. Jerónimo Largo D. Dinis Apartado 3026,PortugalskoView on Google Mapshttps://www.uc.pt/

Coimbra - nejstarší a nejslavnější univerzita v Portugalsku.

Univerzita byla založena již v roce 1290 a v současnosti má osm fakult. Škola je zakládajícím členem seskupení univerzit, jež je známé pod názvem Coimbra Group.

• Chemistry, Physical chemistry, Physics

Erasmus+, Freemover
  • STUDENTSKÁ ORGANIZACE
    26. 10. 2023

• studijní oborChemistry, Physical chemistry, Physics
    • studijní programChemistry
    • akademický rok2018

- Jakmile jsem projevila zájem o pracovní stáž na fakultě chemické v Coimbře, tak mi hned další den poslali z Portugalska kladnou odpověď. Při zájmu o stáž na jiné univerzitě musíte většinou počítat se zdlouhavou komunikací a nejistým výsledkem. - Vybrala jsem si náplň stáže, ke které bych se dostala v rámci mého studijního oboru jen stěží. V laboratoři se počítalo s tím, že o daném tématu mám jen minimální znalosti, takže mi nejdříve byly vysvětleny všechny základy. - Byla jsem přiřazena k doktorandce, se kterou jsem na projektu pracovala. Byla mi každý den nápomocná, po osvojení znalostí techniky jsme pak pracovaly samostatně, abychom celý proces urychlily. - V Portugalsku můžete počítat s tím, že pracovní tempo není tak rychlé, jako jsme zvyklí u nás v Česku. - Snažila jsem se velkou část Portugalska procestovat, a kdybych mohla, tak bych si vybrala znovu Coimbru. Univerzita se řadí mezi nejstarší v Evropě, má výbornou reputaci, město není velké a obsahuje řadu UNESCO památek. Žít zde bylo velmi příjemné, lidi ohromně milí. - Určitě musím vyzdvihnout zdejší kancelář, která je určena pro Erasmus studenty (Casa da Lusofonia). Když jsem potřebovala nějakou radu ohledně administrativy, tak jsem zde mohla přijít, a vždy mi maximálně pomohli. - Většina Portugalců mluví velmi dobře anglicky, takže se zde při znalosti angličtiny domluvíte bez větších problémů. - Místní studenti pořádají několikrát do týdně akce pro Erasmus studenty. Dělají různé párty, o víkendu výlety po Portugalsku, sportovní aktivity, atd. Máte tak slušnou možnost se setkat s novými lidmi, a pobyt v Portugalsku si naplno užít. - Na univerzitě také každý semestr studuje velká řada českých studentů, takže se nemusíte bát, že zde na nikoho z Česka nenarazíte. Bývá tomu právě naopak. - Během týdne můžete chodit na oběd do menzy, studentské jídlo zde stojí 2,30 €. - Ceny v Portugalsku jsou velmi podobné jako u nás. - V zimě jsou sice teploty v Portugalsku vyšší než v ČR, ale budovy nebývají vybaveny centrálním topením. Určitě si tak zabalte teplejší oblečení, a doporučuji si také na místě koupit nějaké malé kamínka na topení. - Protože Coimbra není v bezprostřední blízkosti oceánu, tak tam během zimy tolik nefouká vítr a teploty jsou vyšší. Zima je zde obdobím bouřek a dešťů. Odhaduji, že během těch tří měsíců zde nepršelo asi tak 2-3 týdny.

- žádné

Za mě můžu stáž na univerzitě vřele doporučit, byla jsem v Coimbře maximálně spokojená.