Fulda University of Applied Sciences

Fulda,Německo
FuldaLeipziger Straße 123,NěmeckoView on Google Mapshttps://www.hs-fulda.de/en/

Fulda University of Applied Sciences se vyznačuje vysoce kvalitní výukou v široké škále předmětů, moderními formáty orientovanými na poptávku a osobní atmosférou. Zároveň se jedná o výzkumně náročnou univerzitu s nezávislým právem udělovat doktorské tituly v profilotvorných oblastech. Výuka a výzkum jsou úzce propojeny a vzájemně si prospívají jak z hlediska obsahu, tak struktury.

Fulda University of Applied Sciences znamená praktickou a aplikačně orientovanou výuku a výzkum. Přebírá podněty z praxe a spolu s partnery z praxe aplikuje znalosti, nápady a technologie. Studenti získají dovednosti, které jsou vysoce relevantní pro jejich budoucí kariéru. Díky tomu je Fulda University of Applied Sciences ústřední hnací silou v regionálním inovačním systému. Propojuje přitom lokální, regionální a globální problémy a zohledňuje sociální, ekonomické a ekologické aspekty.

Fulda University of Applied Sciences je pevně zakořeněna v regionu a přispívá k jeho udržitelnému rozvoji. Již léta spolupracuje s velkým počtem regionálních aktérů a nabízí regionálně přizpůsobené vzdělávání. Zároveň je mezinárodní, kosmopolitní univerzita s vysokou mírou atraktivity pro potenciální zahraniční studenty. Konkrétně podporuje interkulturalitu svých členů a udržuje intenzivní výměnu se svými partnerskými univerzitami po celém světě.

• Engineering and Management • Food Processing • Food Technology • International Business & Management

06. 03. 2024

• studijní oborFood processing
    • studijní programFood processing
    • akademický rok2018

Univerzita má svůj kampus, kde najdete menzu, knihovnu, studentský klub, kde jsou pořádány pro studenty různé akce, odpočinkové zóny. Menza má velký výběr jídel za přijatelné ceny pro studenty (nutno si vyřídit studentskou kartu - vratná záloha 5 EUR). Kampus je asi 10-15 min od centra. Na Ústavu technologie potravin panovala přátelská atmosféra. Vybavení laboratoří bylo velmi podobné jako u nás (Ústav technologie potravin-nové prostory U2). Fulda je moc hezké historické město s parky a zahradami. V červnu příjemné teploty do 25°C. Do Fuldy jede přímý vlak z Vídně (cesta Zlín-Fulda cca 10 hod).

Je třeba hledat ubytování dopředu. Jsou k dispozici studentské rezidence (finančně výhodné), několik v blízkosti kampusu, ale je těžké je získat pro krátkodobé pobyty (1-2 měsíce). Pokud bydlíte v okrajových částech města, MHD autobusy jezdí v intervalech 30 min a některé spoje o víkendu nejezdí. Je dobré mít větší finanční hotovost, ne všude se dá platit kartou a i některé supermarkety neberou všechny karty. Němci mimo univerzitu nemají moc chuť mluvit anglicky.

Určitě doporučuji studentům oboru Technologie potravin.