Hanyang University

Seoul,Jižní Korea
Seoul222 Wangsingmi-ro,Jižní KoreaView on Google Mapshttp://www.hanyang.ac.kr…

Hanyang University (HYU) je soukromou výzkumnou univerzitou v Jižní Koreji. V současnosti disponuje dvěma kampusy - jedním v Soulu, druhým v Ansanu. Název Hanyang je odvozený od bývalého jména hlavního města - Soulu, který bylo používáno během vlády dynastie Chosun. Hlavním mottem popisující filozofii vzdělávání je - Love in Deed and Truth (Láska v skutku a pravdě).

Kořeny HYU sahají až do roku 1939, kdy byl zřízen první inženýrský institut, z něhož se později stal základní kámen univerzity. Na univerzitě ročně studuje přes 7 400 zahraničních studentů, přičemž sama HYU vysílá do zahraničí více než 3 000 studentů ročně.

Hanyang University aktuálně provozuje výuku na 23 fakultách, kde studuje přes 35 000 studentů, přičemž HYU zaměstnává přes 4 600 zaměstnanců.

• Art and Design • Communication and Media • Economics and Business • Education • Engineering • Humanities • Science and Math • Social Studies

Freemover
    do 30. 06. 2022
  • STUDENTSKÁ ORGANIZACE
    19. 08. 2020

• fakultaFakulta multimediálních komunikací
    • akademický rok2018

Hodnotím pouze univerzitu. Podpora zahraničních studentů, zastávka přímo ve škole, všude wi-fi, můžete spát v knihovně, rozsáhlý výběr předmětů, dobrá výuka korejštiny, zahraniční učitelé jsou velmi přátelští

Hodnotím pouze univerzitu. NACHÁZÍ SE NA OPRAVDU OBŘÍM KOPCI. Policie v kampusu. Otřesná, ale levná něco jako menza. Korejští učitelé jsou fakt nudní a neumí anglicky. Nezapíšete si skoro nic, co chcete.

Pokud zde máte v plánu jet jen za studiem, nejspíše vás tu nemá co překvapit. Kampus je daleko větší než cokoliv ve Zlíně (a přesto je jeden z menších v Soulu). Spousty předmětů, na které se sice není jednoduché zapsat, ale máte ještě nějaké možnosti i po startu semestru. Doporučuji vybírat předměty, které učí cizinci (poznáte podle jména), Korejci učí strašně nudně a neumí moc anglicky. Seminárky, zkoušky, klasika... Spousty international studentů, studijních skupin atd... Pokud tedy máte rádi ten studentský život v jeho nejklasičtější podobě, užijete si to stejně, jako v jakékoliv jiné zemi. Pokud však máte zájem poznat Soul po trochu vlastní ose (tak jsem to zvolil já), život pro vás bude určitě těžší. S korejci se moc do řeči nedáte, protože většina z nich neumí anglicky. Doporučuji si však ASAP nějakého pořídit, zkuste nějaké nemainstreamové kluby. Když máte kámoše, tak vám řekne, co jíst, kde nakupovat, kam chodit apod. Vege jídlo tu skoro neexistuje. Spousta věcí, za které musíte jako cizinec platit se dají ošulit, pokud máte po ruce nějaké Korejce. Například SIMka: 1 000 Kč bez kámoše, kolem 150 Kč s kámošem. Co se týče kultury, tak pokud vás úplně neberou giga galerie a kluby pro 5 000 lidí, je tu spoustu možností, nenajdete to však na googlu (ten se tam ani nepoužívá). Tři nejdůležitější části: Hongdae = zde chodí kalit Korejci, Itaewon = international čtvrť, zahraniční hudba, restaurace, Gangnam = plastiky, všechno fancy.

• akademický rok2018

Tento studijní pobyt byl pro mě velkou zkouškou života, protože žití na druhé straně světa je opravdu jiné a náročnější než by se dalo předpokládat. Korea je úplně jiný svět, co se kultury a psychiky lidí týče a právě to dá člověku neuvěřitelné obohacení do života a rozšíří to obzory. Mimo těchto kladů v Soulu můžete očekávat, že seženete opravdu všechno a všude (pokud nehledáte jisté Evropské potraviny). Pokud si budete chtít někam vyrazit, je o zábavu vždy postaráno. Hanyang je takové malé univerzitní městečko na kopečku, co má všechno, co má takové město mít a proto když tam strávíte svůj studentský čas, nemusíte ani vytáhnout paty ven.

Jakožto jedno z největších velkoměst světa, tak můžete v Seoulu čekat hodně smogu a také takzvaný "Yellow dust", který údajně přichází ve vlnách z Číny. Pokud vám nošení roušky přijde jako úlet, tak tady se ji naučíte nosit, jinak po pár dnech vám plíce budou dávat najevo nespokojenost a citlivější osoby mají bolehlav zaručený. Tím pádem dejte sbohem hvězdné obloze. Také je nutno se připravit na to, že je v Seoulu vše o hodně dražší a astronomické ceny se týkají hlavně základních potravin jako je zelenina a ovoce. 4 jablka za 160 Kč opravdu není zrovna lákavá cenový nabídka. Takže našetřit penízky a připravit se na to.

• akademický rok2018

V Seoulu se opravdu nudit nebudete. Je to OBROVSKÉ město, kde se pořád něco děje. Každý si tam najde to svoje. V podstatě nemusíte ani ze Seoulu odjíždět, abyste si Koreu pořádně užili. Hanyang je zajímavé místo. Pokud máte rádi výheň a chození do schodů, určitě doporučuji. :D :D Je to obrovský komplex, s vlastními obchody, nemocnicí, kinem, divadlem, v podstatě tam najdete všechno. Učitelé jsou vesměs vstřícní a na studijním oddělení vám dokáží se vším poradit, když se slušně zeptáte. Když ještě potkáte i slušné, nebojácné Korejce, tak by vám mohli taktéž poradit, pokud se vás nebudou bát.

Bohužel, obor Marketingové komunikace neměl příliš předmětů v angličtině, které by se daly bez problémů spárovat s těmi našemi, takže jsem byla nucená mít spoustu předmětů, které ani nebyly příliš příbuzné s mým oborem v Česku. Ale co už...učitelé byli ale kvalitní. Jinak...VEDROOOOO, strašné dusno a bohužel i strašný smog. Spousta Korejců se bojí i mluvit anglicky, nebo se vás bojí celkově... na to je potřeba se připravit. Ale najdou se samozřejmě i výjimky.

Celkově se dá říct, že tento pobyt mi dal strašně moc. Byly to nejsilnější 4 měsíce mého života. Strašně moc jsem se o sobě dozvěděla. Vše má svoje plusy a mínusy. Musím říct, že se máme úplně pohádkově u nás v Evropě, hlavně v Česku. V rámci studií se nemáme za co stydět ani před nabušenými Korejci, tomu věřte. :)