Shih Hsin University

Taipei,Tchaj-wan
Taipei#1, Lane17, Sec.1 , Mu-Cha Rd.,Tchaj-wanView on Google Mapshttp://eng.web.shu.edu.tw/

Založena v roce 1956. Modernizována v roce 1991. Přejmenována v roce 1997.

Univerzita nabízí ke studiu bakalářský denní i noční program, spolu s magisterskými a doktorskými programy. K uspokojení lidí, kteří již pracují, ale chtějí pokračovat ve svém vzdělávání, nabízí univerzita programy dalšího vzdělávání, které vedou k bakalářským, magisterským a doktorským titulům.

• Business Administration • Chinese Literature • Communication Studies • Digital Multimedia Arts • Economics • English • Finance • Gender Studies • Graphic Communications and Digital Publishing • Information and Communications • Information Management • Japanese Language and Literature • Journalism • Public Relations and Advertising • Public Policy and Management • Radio, Television and Film • Social Psychology • Social Transformation Studies • Tourism

Freemover
    do 30. 06. 2022
    05. 10. 2020

• studijní oborPublic Relations and Advertising
    • studijní programJournalism and Communications
    • fakultaFakulta multimediálních komunikací
    • akademický rok2019

Taiwan je krásná země. Vzhledem ke své lokalitě je časově i finančně dostupné navštívit i jiné asijské země. Ubytování je zajištěno tamní univerzitou a je v podstatě zdarma. Jediné co je potřeba zaplatit, tak jsou spotřebované energie. Platí se každé dva měsíce. V našem zahraničně studentském kolektivu se částka pohybovala od 500 TWD (380 Kč) - 3000 TWD (2 300 Kč)/2 měsíce. V pokojích jsou lidé nejčastěji ubytováni po 2-3-4. Podle recenzí zde jsem to čekal mnohem horší, za tu cenu je to naprosto odpovídající. V pokojích spíte na palandách. Navzdory tomu, že tam není matrace, ale pouze bambusový rošt, se mi spalo poměrně pohodlně. Je tam několik praček a sušička, které lze za poplatek použít. V pokoji lítá hodně komárů, tak se na to odpovídajícím způsobem připravte. Lokalita ubytování také relativně dobrá, do školy se pěšky dostanete během 20 minut. Nakupování také velice pohodlné, všude mnoho nonstop otevřených obchodů, tzv. convenience stores. Sortimentem taková lépe vybavená česká benzínka, ale o poznání levnější. Spotřebitelské ceny jsou porovnatelné s těmi českými, snad o něco nižší. Hlavně jídlo v restauracích, resp. street food je levný. Veganští a vegetariánští bratři a sestry budou také uspokojeni a to hlavně díky velkému množství druhů ovoce a zeleniny, obilovin, popř. sojových výrobků, kdo holduje. Po městě lze cestovat metrem a autobusy. Osobně si myslím, že si člověk vystačí pouze s metrem, jelikož stanice jsou po městě poměrně dobře rozvětvené a hlavně je mnohem přehlednější a srozumitelnější než autobusy, kde jsou k vidění pouze čínské znaky. Jedna jízda v metru stojí s "Easy card" cca 20 TWD (15kč). Škola. Jednotlivé předměty navštěvujete se zahraničními spolužáky, kteří jsou různého věku, vědomostí a oborového zaměření. Musel se tedy udělat nějaký kompromis a osnovu sestavit tak, aby byli schopni rozumět i ti, kteří s daným oborem/předmětem nemají třeba žádné zkušenosti. Proto se občas mohlo zdát, že výklad je někdy příliš triviální a základní a pro někoho, kdo již má s daným oborem zkušenosti možná trochu nezáživný. Ve třídách jsme (exchange students) byli společně s taiwanskými studenty. To bylo dobré, jelikož jsme mohli nahlédnout do toho, jací jsou. Oceňuji znalosti pedagogů a jejich snahu vést vyučování interaktivním způsobem, ačkoliv ne vždy se to setkalo s úspěchem.

Opuštění psi. Byl jsem z toho smutný. Je to přelidněné, no. Česká republika je sice jednou tak větší jak Taiwan, ale na Taiwanu je víc jak jednou tolik obyvatel (23 mil). Sice lze ve veřejných prostorech často vidět anglické překlady, nicméně úroveň angličtiny u populace není obecně moc vysoká. Ani mladí lidé, potažmo studenti na univerzitách, často neuměli komunikovat anglicky. Ale to zas tak nevadí, aspoň to člověka přinutí se snažit mluvit čínsky. Na univerzitě po celou dobu pobytu nefungovala wifina. To není dobré, protože jsem musel využívat mobilní data. Ta sice byla neomezená, ale jde o princip.

• studijní oborBusiness Administration
    • studijní programHumanities and Social Sciences
    • akademický rok2018

Koleje zdarma pro exchange studenty, stejně tak odpuštěny poplatky za školu. Nárok na stipendium od Shih Hsin University (6000 NTD měsíčně na 4 měsíce). Levná země, levné jídlo, doprava. Na každém rohu convenience store. Škola jednoduchá.

Počasí (vedro, dusno). Ne moc velký výběr předmětů v angličtině.

• studijní oborGraphic Communications and Digital Publishing
    • studijní programJournalism and Communications
    • akademický rok2017

Campus, blízko metra a trhu s jedlom, mesto je skvelé, krajina je celkom lacná, lacné ubytovanie, lacné jedlo!, je tam teplo aj v zime,

mizerný internát, hmyz, málo anglických predmetov, nutnosť znížiť štandart na život,

Všeobecne som s týmto pobytom spokojný. Škola nie je zlá, ale predmety ktoré som dostal na výber boli z katedry anglického jazyka alebo marketingu. Mesto je úžasné, ľudia sú milí a ústretoví. Mnoho možností cestovať a jesť veci ktoré som predtým nikdy nevidel.