Dokuz Eylul University

Alsancak/İzmir,Turecko
Alsancak/İzmirCumhuriyet Bulvarı No: 144,TureckoView on Google Mapshttp://www.deu.edu.tr

Univerzita byla založena v roce 1982 jako druhá státní univerzita v Izmiru (po Ege University).

Instituce se skládá z 13 fakult, 5 ústavů a 49 výzkumných středisek.

• Business Administration • Economics • Environmental Engineering • International Relations • Logistics Engineering • Tourism Management

bakalářský, doktorský, magisterský
    Erasmus+, Freemover
    do 31. 08. 2021
    02. 01. 2016

• akademický rok2015

Výuka zaměřená na praktické využití, zajímavá forma. Izmir je dobře situován i na případné cestování a výlety.

Turci mají na vše čas, všude chodí pozdě a ničím si moc nedělají hlavu. První dny jsou k zešílení, pak se člověk aklimatizuje.

Turecko, Izmir a Erasmus skvělé. Jde o jinou zemi, jinou kulturu, jiné myšlení lidí, ale o tom je Erasmus. Za mě můžu jedině doporučit. Univerzita je evropského typu, učitelé jsou většinou milí. Většinou jsou studenti ve třídě s Turky, takže nějaký speciální přístup k erasmákům moc nefunguje, každopádně turečtí studenti byli ochotní pomoct, pokud se člověk zeptal.

• akademický rok2014

Bakalářské studium je méně náročné než na UTB. Učitelé jsou velice vstřícní a jejich angličtina je většinou na velice dobré úrovni. Studium je spíš vedeno v praktické rovině, což je podle mého názoru daleko užitečnější. Celá fakulta má rodinný nádech.

Komunikace s tureckými studenty je občas náročnější, jejich angličtina není na dobré úrovni. Vedení je ve stylu "lážo plážo". Vy musíme mít všechno v termínu, ale oni na to mají čas. Ze začátku to chce svatou trpělivost, ale pak si na to lehce zvyknete.

Tuto fakultu rozhodně doporučuji! Byl to nejhezčí rok mého studia!

• akademický rok2014

Úroveň odborné angličtiny turků je velmi dobrá. Studují v angličtině více jak 50% předmětů. Učitelé perfektní angličtina, čistá a jasná. Pro bakaláře ne, příliš těžké studium, pouze jde o kvantitu a to, že je předmět v angličtině. Protože na UTB není přiliš rozvinutá vyuka "odborné" angličtiny, první měsíc trošku zápasíte. Turci jsou velmi ochotní a se vším vám poradí.

Studujete ve třídách s turky, také jste hodnoceni stejně jako turci. Turci jsou trošku pomalí a rádi ztrácí důležité dokumenty.

Důležité mít mnoho, mnoho kopií všech dokumentů a fotografii - na všechny různé doklady, kartičky.