Częstochowa University of Technology

Czestochowa,Polsko
Czestochowaul. Dabrowskiego 69,PolskoView on Google Mapshttps://pcz.pl/en/

Během svých vědeckých a vzdělávacích aktivit se Częstochowa University of Technology stala nedílnou součástí polské historie a tradice, regionu Czestochowa i samotného města. V celostátních žebříčcích státních vysokých škol patří mezi špičkové polské univerzity podobného zaměření.

CUT má pověst moderní a dobře vybavené školy, která nabízí širokou škálu kurzů a vysokou úroveň vzdělání. Vynikající kvalita výuky a výzkumu, bezkonkurenční akademické znalosti a zkušenosti našich akademických pracovníků činí ze studia na CUT cennou zkušenost. Univerzita se také pyšní dobrou studentskou infrastrukturou, širokou škálou nadstandardních laboratoří a poslucháren pro podporu výzkumu a výuky, dále třemi kolejemi, vlastním vydavatelem a moderní hlavní knihovnou a fakultními knihovnami.

• Business and Administration • Business and administration • Business and Technology • Economics • Economics • Management

bakalářský, doktorský, magisterský, postdoktorský
    Erasmus+, CEEPUS
    28. 03. 2024

• studijní oborBusiness and Technology
    • studijní programBusiness and Technology
    • akademický rok2016

V Czestochowej sa nachádza všetko, čo pre študentský život treba. Budovy univerzity sa nachádzajú do 5 minút od internátu, centrum mesta je taktiež blízko. Univerzita ponúka široký výber predmetov v angličtine. Mesto má vynikajúcu polohu v Poľsku, cestovať sa dá na všetky smery. Blízko sa nachádza letisko Katowice, odkiaľ lieta viac nízkonákladových leteckých spoločností s výhodnými cenami leteniek. Kedže nepatrí medzi metropoly, náklady na život nie sú vysoké, tým pádom sa dá užiť si študentský život. Poľština je slovanský jazyk, takže ak vám nerozumejú po anglicky, česky to určite zvládnete.

Na Univerzitu cestujú aj študenti zo zahraničia, ktorých úroveň angličtiny nie je dostatočná, čím sa komplikuje komunikácia.

Aj keď také neznáme mesto ako Czestochowa neznie zaujímavo, určite by som ho odporučila na vycestovanie. Má svoje čaro a o zážitky určite nebude núdza.