Ege University

İzmir,Turecko
İzmirBornova,TureckoView on Google Mapshttp://www.ege.edu.tr

Nejstarší univerzita v městě Izmir a 4. nejstarší univerzita v celém Turecku.

Ege University patří mezi top výzkumné univerzity v Turecku.

Univerzita má 12 fakult a 8 dalších institutů.

• Chemical Engineering • Chemistry • Food Engineering

Erasmus+, Freemover
    11. 10. 2023

• studijní oborChemical Engineering
    • studijní programEngineering
    • fakultaFakulta technologická
    • akademický rok2022

- velký výběr předmětů - pozitivní přístup tureckých učitelů k Erasmus studentům - velký a moderní kampus - vyhovující a až neuvěřitelně levné (700 Kč za měsíc) ubytování na studentských kolejích - skvělý systém stravování ve školní menze (3 jídla denně i během víkendů, cena 8 Kč za jídlo)

- někdy je možné se setkat s pomalou komunikací ze strany mezinárodního oddělení a vyřizováním některých dokumentů (v tomto případě je zapotřebí vytrvale posílat emaily a volat, dokud se nepodaří problém vyřešit) - horší znalost angličtiny ze strany tureckých studentů, se kterýma je v některých předmětech potřeba spolupracovat - někdy horší informace ohledně zkoušek, termínů a programů předmětů, je zapotřebí se zajímat a obepisovat učitele pro získání potřebných informací

Celkově velmi příjemná a zajímavá univerzita, která má určitě co nabídnout. Předměty nejsou nijak zákeřně složité na úspěšné dokončení, učitelé se snaží Erasmus studentům pomoct. Celý kampus je velmi moderní, se skvělou kantýnou, studentskými kolejemi, nákupní zónou i kavárnami a bufety. V kampusu se nachází také zastávka metra, takže dostat se do centra města je otázkou 15 minut. Izmir je velmi zajímavé město, které určitě není chyba vybrat pro 5 měsíců Erasmus pobytu. Se 4,5 miliony obyvatel nabízí veškeré výhody velkoměsta a dostatek možností pro cestování a užívání si života jako Erasmus student. Pro kohokoli kdo chce zažít něco trošku jiného než na co jsme zvyklí v Evropě, je to dle mého názoru skvělá volba, jelikož Izmir se sice nachází v Asii, ale je zde stále do určité míry atmosféra evropského města. Hlavní rozdíl ale je pokud se člověk vydá více na východ země, kde je opravdu jiný svět. A právě to může být výhodou, kdy jako student si můžete užít Izmir naplno studentským životem, tak jako v Evropě a poté cestovat směrem na východ a poznat opravdové Turecko. Přeji hodně štěstí a skvělý Erasmus všem, kteří se rozhodnou vyjet:)

• studijní oborChemical Engineering
    • studijní programBiomateriály a kosmetika
    • fakultaFakulta technologická
    • akademický rok2022

Velká univerzita, pravděpodobně se najdou zajímavé předměty z jakéhokoliv oboru. Naprostá většina lidí (studenti i učitelé) je přátelská a nápomocná. Prostředí univerzity je hezké - velký kampus se stromy, parky... ESN od Ege University je aktivní mnohočlenná skupina - pořádá události poměrně často, aktivní členové jsou nejlepší osoby, na které se obrátit. Ve městě Izmir je něco pro každého - sport (bazén, tenisové kurty, lezecká stěna, zimní stadion), umění (opera, muzea), kluby, turistické stezky v přírodě, studijní kavárny, městská doprava levná a kamokoliv... Ceny menší než v Česku. Na většině míst je město velmi bezpečné. Na magisterských oborech bývá málo lidí, což může být dobré pro individuálnější přístup, ale někdy může lekce odpadnout nebo nebude moc intenzivní.

Všechno nemusí jít podle plánu. Původně vybrané předměty se můžou změnit. Cokoliv může trvat déle, ale nakonec se to vyřeší. Málokdo mluví anglicky. Město je chaotické a ne každému to vyhovuje. Velká část výuky je psaní esejí/reportů, ale s menšími nároky než v u nás.