Erasmus Brussels University of Applied Sciences and Arts

Brussels,Belgie
BrusselsNijverheidskaai 170,BelgieView on Google Mapshttps://www.erasmushogeschool…

Stejně jako EU exchange program ERASMUS je i tato univerzita pojmenovaná po humanistickém filosofovi se jménem Desiderius Erasmus, který žil ve městě Anderlecht (městská část Bruselu).

Univerzita se skládá z 6 oddělení, které nabízí jak bakalářské tak i magisterské studijní programy.

• Applied Information Technology

bakalářský
    16. 01. 2024

• studijní oborMultimedia and Communication Science
    • studijní programDesign & Technology
    • akademický rok2015

Systém výučby je tam skôr stredoškolský, takže učiteľ si dáva naozaj záležať aby ste na hodiny chodili a aby ste všetkému porozumeli, nie je to na samoštúdiu ako u nás. Fakulta D&T je mimo centra, ale tým má k dispozícií veľké priestory a vybavenie (zelené plátno, kamery, študenti majú prístup do FabLabu v škole zadarmo, tablety, smartphony, smartwatches na skúšanie vlastných projektov).

Štúdium je v holandčine, nie v angličtine, ale s osobným prístupom učiteľov po anglicky. Tým ale sa nedá chodiť na všetky prednášky, hlavne tie viac teoretické (pokiaľ nehovoríte plynule holandsky). Koleje sú share chalani a baby, spoločné sprchy aj záchody pre všetkých. Teraz by sa mali prerábať, ale za vyššiu cenu, oplatí sa pozrieť si share byt s niekym v centre, vyjde to cenovo rovnako.

Spätne hodnotím Erazmus kladne, aj keď mesto ma až tak neohúrilo, veľa času som strávila v škole. Napriek tomu že sa odbor volá Design & Technology, je viac technologický, berú tam základy designu.