LUCA School of Arts

Brussel,Belgie
BrusselPALEIZENSTRAAT 70,BelgieView on Google Mapshttps://www.luca-arts.be/en

Multidisciplinární podstata LUCA School of Arts je jednoznačnou devizou. Architekti, muzikanti a fotografové se doplňují a pracují společně.

LUCA nabízí integrovaný trénink, v němž jde ruku v ruce praxe, výzkum a reflexe, propojení a specializace, je zaměřen na přístup celoživotního učení.

Respektování autenticity, rozmanitosti a integrity jsou základními principy, které inspirují univerzitu aplikovaných věd v jejím obrazu člověka a společnosti.

informace

The university college LUCA School of Arts (LUCA) spojuje přední instituce uměleckých oborů ve Flandrech: Lemmens Institute (Leuven), Narafi (Brussels), Sint-Lucas Architecture (Brussels-Ghent), Sint-Lucas Visual Arts (Ghent) a Sint-Lukas Brussels (Brussels).

doplňující informace

  • STUDIJNÍ OBORY
    • Animation • Film • Film-TV-Video • Game Design • Graphic Design • Interior Design • Photography • Product Design • Sculpture, Glass & Ceramics • Textile Design • Visual Design




  • POČET STUDENTŮ
    3800
  • STUPNĚ STUDIA
    bakalářský, magisterský
  • JAZYKY STUDIA
    angličtina
  • FINANCOVÁNÍ
    Erasmus+
  • PRACOVNÍ STÁŽE
    ne
  • SMLOUVA S UTB
    do 31. 08. 2028
  • MEZINÁRODNÍ ODDĚLENÍ
  • POSLEDNÍ AKTUALIZACE ÚDAJŮ
    11. 01. 2024

recenze

3/3

  • Student
    • studijní oborVisual Communication
    • studijní programVisual Communication
    • fakultaFakulta multimediálních komunikací
    • akademický rok2019

    Ghent je krásný, dobře se v něm žije a všude se jezdí na kole. Je to studentské a kulturní město, které má dobré spojení do zbytku Belgie i států západní Evropy. Ve škole se často pracovalo v týmech, výuka byla velmi prakticky zaměřená. Často bývá více učitelů na jeden předmět, takže máte objektivnější feedback. Výuka probíhala převážně v angličtině.

    Úroveň školy mě zklamala. Škola přijímá příliš vysoký počet studentů, kteří si teprve ve druhém ročníku vybírají zaměření, takže neměli tolik zkušeností. Učitelé často studenty "hází do vody" a nedávají jim před a během projektů alespoň nějaký teoretický základ, což se projevovalo na výsledných pracích. Nabídka předmětů je dost omezená.

    Do Belgie jsem jela s příliš velkým očekáváním. Celkově však výměnu hodnotím kladně, město stojí za to zažít, ve škole jsem se naučila lépe pracovat v týmu, potkala jsem spoustu zajímavých lidí a procestovala Belgii i okolní státy.

    víceméně
  • Student
    • studijní oborGraphic Design
    • studijní programVisual Communication
    • akademický rok2018

    Škola je fanfárová, učitelé i studenti zapálení a je vidět, že je to baví. S flákačema ani se znuděnýma učitelama jsem se tam nepotkal. Možná je to částečně tím, že většina oborů (které nejsou „academic“, ale „professional“) mají jen bakaláře, tj. 3 roky na to se vše naučit a pak hurá do praxe. Každopádně škola se snaží, aby její studenti, včetně těch zahraničních, vytěžili co nejvíce – organizováním extra doplňujících kurzů (Cross media), kde musí studenti splnit určitý počet hodin, ale můžou si vybrat kurzy, které je zajímají a které znalosti potřebují doplnit, protože každý na tu školu jde s jiným základem – např. výuka grafických programů, sítotisku, atp... nebo poskytnutím různých zázemí, které mají člověka, který na studenty dohlíží, ale vesměs si to studenti ovládají sami – fotografický atelier, půjčovna elektroniky a foto vybavení, sítotisková a grafická dílna, stroje na dokončování knižních vazeb a velká dílna v kostele (využívaná zejména architekty a interiérovými designery), kde jsou řezací plottery, lasery, 3D tiskárny a nejrůznější nástroje na opracování dřeva, kovu atp... Mají uplně skvělou knihovnu, která je zaměřená jen na ty obory, které se tam učí, takže v rohu najdete spoustu knih věnovaných jen grafickému designu, které jsou super. Hodně si cením i toho, jakej vztah měla škola k experimentu. Nejen, že v rámci atelieru jsme měli speciální dny věnované experimentu – tj. že nejdůležitější bylo tomu zadání věnovat čas a vymyslet co nejvíce verzí. Výsledek už tedy tak důležitý nebyl. Ani se neprezentoval, ani se nehodnotil. To umožňovalo lidem se více odvázat a vymýšlet věci, do kterých by si normálně netroufli. Z Erasmáků jsou prej nadšení, protože přinášejí do jejich řad pohled z jiných kultur, takže se tam rozhodně necítíte jako outsider.

    Jediná věc, (kromě tedy toho, že Belgie je ve všem – hlavně v ubytování – samozřejmě o něco dražší) se kterou jsem se potkával celkem často a vadila mi, byla Holandština (Vlámština). V Belgii umí anglicky i ty nejstarší generace, ale bohužel když jsou ve skupině, tak se jim anglicky moc mluvit nechce. I zadání byly nejdřív vysvětleny Holandsky a pak ve zkrácené verzi pro nás anglicky, když jsme se připomněli. Dokonce jsem spolužáky prosil, jestli by mohli třeba prezentovat svoje projekty v angličtině, abych tomu rozuměl a něco z toho měl (nebo když jsme si dávali zpětnou vazbu), ale ve výsledku z těch 40 lidí v ročníku s tím nemělo problém jen tak 2–3 lidi. Což mi trochu ochuzovalo to, co jsem si mohl z Erasmu odnést, ale předpokládám, že je to tak normální ve většině zemí. Na druhou stranu vždy záleží na konkrétních učitelích. Na digitálním designu byl vedoucí atelieru, který i kvůli jednomu zahraničnímu studentovi vše vysvětloval anglicky a vše bylo v pohodě. Nemusel to říkat dvakrát a stejně všichni rozuměli.

    Belgie má super jídlo, pivo a fajnový lidi. Ghent má ideální velikost na studentské město a není tam tolik cizinců jako ve větší městech. Určitě doporučuji se hlásit na školy v této oblasti, protože ten zisk je z toho velký :)

    víceméně
  • Student
    • studijní oborGraphic Design
    • studijní programVisual Communication
    • akademický rok2018

    Luca School of Art má svoje budovy vo viacerých mestách Belgicka. Ja som študovala profesionálny grafický design v Gente. Mesto je menšie ako napríklad Brussel kde je taktiež možnosť študovať, ale mne Gent rozhodne sadol viac a nemenila by som. Dá sa vybrať z profesionálnejšieho grafického designu a akademického. Akademický z toho čo som spozorovala je viac o experimente a je viac umelecký. Profesionálny, ktorý som študovala ja, sa snaží zameriavať viac na prax a zadania sú zväčša podobné reálnym zákazkám. Ale dávajú si záležať aby práca mala koncept a experiment je tiež vyžadovaný. Každý týždeň sme si v piatok museli vytiahnuť dve slovíčka, ktoré sme potom museli kreatívne spracovať do ďalšieho týždňa. Bolo potrebné všetko vytlačiť a priniesť zrealizované. Niektoré piatky sme mali aj jednodňové zadania. Ako urobiť monogram, design LP, Plagát za tak cca 7hodín. Prvé zadania boli aj skupinové. Popri tom sa pracovalo na hlavnom zadaní čo v mojom prípade bola vizuálna identita rekordného štúdia. Posledný mesiac a pol nám k tomu pribudol aj design knihy, vytvorenie obálky a úprava už dodaného textu ale celovo to bol veľmi intenzívny semester. Veľké plus si u mňa získal samotný štýl výuky. Mohli sme konzultovať dva krát do týždňa. Tieto feedback mali na starosti traja pomerne mladý vyučujúci pričom v piatku boli dvaja z nich spolu. Takže som dostala veľa názorov. Plus feedback bol stále s ďalšími 3 študentami tak som mohla vidieť aj ich postup. Bolo potrebné každú prácu v daný termín nahrať na spoločný Google disk. Tým pádom som mohla vidieť aj práce ostatných a inšpirovať sa. Je veľmi nápomocné že škola má veľkú miestnosť s tlačiarňami kde je dokonca aj obrovský elektrický rezací stroj, dá sa tam zlepiť chrbát knihy, má veľkoplošné plotre, veľmi výkonné skenery a milý personál čo pomôže. Je to za dobré ceny aj keď v porovnaní s Českom samozrejme o trochu drahšie. Škola má aj obrovskú sieťotlačovú dielňu kde môže ísť pracovať každý. Absolvuje sa workshop a potom už sa tam robí samostatne. Samozrejme stále je tam niekto s kým sa dá poradiť. 99% ľudí v Gente hovorí bezproblémovo anglicky. Nemala som tam skoro vôbec problém že by som sa nevedela s niekým dorozumieť a väčšina ľudí mi prišlo ochotných a veselých. Gent je taktiež nádherné mesto, plné historických budov, s veľkou riekou v centre mesta a bicykle tam majú najviac práv.

    Mínusom by bolo jednoznačne to že všetko je tak nejako drahé. S tým treba počítať keď sa rozhodnete pre Belgicko. Ubytovanie je okolo 350-400eur na mesiac. Pivo (ktoré je mimochodom výborné) od 2,5eur tak do 5eur (ak ide o gurmánske je to aj 10eur). V reštauráciách sa platí od 12eur vyššie. Alternatívne sa dá jesť iba ich hranolky alebo kebab ale cena v obchodoch za jedlo je skoro rovnaká ako v Česku tak sa to dá zvládnuť bez problémov. Škola bohužiaľ nemá jedáleň iba bufet kde sa dá kúpiť polievka alebo bageta. Jedna vec čo mi bola ľúto bolo že hodina bola v holandčine a až potom bolo erasmákom preložené čo sa povedalo a čo je zadanie. Taktiež feedback fungoval rovnako. Ale s tým v inej krajine treba počítať a nakoniec nám bolo všetko aj tak vysvetlené.

    Celkovo môžem túto školu len a len odporučiť, ja osobne som s ňou bola nesmierne spokojná a bol to veľmi intenzívny semester, hlavne čo sa týka práce. Tých ktorí si predstavujú svoj ideálny Erasmus ako oddych a kopu zábavy bez množstvá povinností musím upozorniť že tu sa veľmi neoddychuje. Práve naopak. Táto škola je pre tých čo chcú na sebe čo najviac zapracovať a využiť možnosť pracovať v kreatívnom prostredí s prísnymi deadline ktoré sa tam proste nepresúvajú. Aspoň v mojom atelieri. Ale možností na zábavu je tam veľa, Gent má vlastnú pláž s jazerom, dá sa kajakovať na rieke, vďaka organizácii STUVO sa dá športovať iba za pár eur a taktiež chodiť do kina. Belgičania zbožnujú párty a tak sa tam nedá nudiť.

    víceméně
napsat recenzi

recenzi můžete napsat, i když už nestudujete - jako nepřihlášený uživatel

kontakt

Máte dotaz, vztahující se k této instituci, nebo potřebujete poradit? Kontaktuje prosím koordinátora na své fakultě.

Váš dotaz bude odeslán na adresu