University of Liège

Liège,Belgie
LiègePlace du 20-Août 7,BelgieView on Google Mapshttps://www.uliege.be/cms/c…

Aktivní univerzita postavená na pevných základech s touhou a chutí pro inovace

Univerzita má 27 700 studentů, 4 500 zahraničních studentů a 5 670 akademických a výzkumných pracovníků. Je tvořena 11 fakultami napříč 4 kampusy.

• Modern Languages and Literatures: German, Dutch and English

bakalářský
    11. 01. 2024

• studijní oborModern Languages and Letters
    • studijní programModern Languages and Letters
    • akademický rok2016

Není zde na univerzitě možno najít předměty, které by se kryly s těmi, co se studují u nás ve Zlíně. Je velmi obtížné pak vytvořit rozvrh, který by vyhovoval jak administrativě ve Zlíně, tak studentovi tady v Liége. Končí to tak jako v mém případě, tak i případě spolužačky co tu byla o semestr dřív, že student zažívá velké stresy na začátku semestru se stavěním rozvrhu a nakonec pak stejně musí v Česku dostudovávat předměty, aby měl kredity. Ale na proto, že by tady v Liége nesplnil zkoušky, ale proto že neměl ani možnost studovat předmět, který by se mu kryl s povinnými předměty v Česku. Dalším záporem je, a to je chyba univerzity ve Zlíně, že nemá s univerzitou v Liége smlouvu s ekonomickou fakultou, takže tady děcka od nás podle pravidel nemají ani právo studovat ekonomické předměty. Mě to bylo dovolenou pouze z dobré vůle mé koordinátorky, protože viděla, v jaké zoufalé situaci s kreditama jsem.

Tuto školu bych nikomu, kdo studuje obory Angličtina nebo Němčina v manažerské praxi nedoporučoval jako Erasmus, a tuto školu bych permanentně vyloučil jako volbu pro studenty studující tyto programy.