Estonian Academy of Arts

Tallinn,Estonsko
TallinnPõhja puiestee 7,EstonskoView on Google Mapshttps://www.artun.ee/en/home/

Estonská akademie umění byla založena v roce 1914 a je jedinou veřejnou univerzitou v Estonsku, která poskytuje vysokoškolské vzdělání v oblasti výtvarného umění, designu, architektury, médií, vizuálních studií, dějin umění a památkové péče.

EKA se snaží patřit mezi přední mezinárodní centra inovací v oblasti vizuální kultury. V současné době je na akademii zapsáno více než 1 200 studentů, z nichž mnozí se účastní výměnných programů na partnerských univerzitách v zahraničí. Kromě aktivních studijních a výzkumných aktivit nabízí Estonská akademie umění také možnosti celoživotního vzdělávání prostřednictvím Open Academy.

Estonská akademie umění spolupracuje s více než stovkou špičkových univerzit umění, designu a architektury po celém světě a patří do několika mezinárodních sítí vysokoškolského vzdělávání.

Lektoři a lektoři jsou profesionálové ve svém oboru – mezinárodně uznávaní umělci, architekti, designéři, historici a vědci. Pravidelnými hosty jsou hostující lektoři z univerzit v Estonsku i ze zahraničí.

• Animation • Art and Design • Fashion Design • Glass • Graphic Design • Industrial Design • Jewellery and Blacksmithing • Photography

15. 01. 2024