European University Cyprus

Nicosia,Kypr
Nicosia6, Diogenis Str., Engomi,KyprView on Google Mapshttp://www.euc.ac.cy

Na European University Cyprus (EUC) se zavazujeme k individuálnímu přístupu ke studentovi a rostoucí intelektuální zvídavosti, akademickým schopnostem a kariérnímu potenciálu. EUC klade velký důraz na akademické pracovníky s vysokou profesní úrovní, kteří jsou primárně zaměřeni na studenty. Podporuje silné vazby mezi EUC, podniky, místní komunitou a vládou, přičemž je důvěryhodným a spolehlivým partnerem v oblasti vysokoškolského vzdělávání.

European University Cyprus, roste v mezinárodních žebříčcích, získává místní, regionální a globální uznání v úsilí být inovativní institucí zaměřenou na studenty s důrazem na mezinárodní orientaci, udržitelnost a zapojení průmyslu/komunity.

S historií více než 60 let se EUC rozrostla v přední akademickou a výzkumnou instituci v regionu se školami medicíny, stomatologie, přírodních věd, obchodu, práva a humanitních věd, společenských a pedagogických věd a oddělením distančního vzdělávání. .

I když čísla nevypovídají celý příběh, jsou konkrétním důkazem našeho závazku být důvěryhodným a prosperujícím partnerem ve vzdělávání a budoucnosti. Působivá data ukazují rostoucí počet studentů, bohatší nabídku programů, zvyšující se počty zaměstnatelnosti absolventů a širší síť absolventů a partnerství.

• Computer Engineering • Computer Science • Cybersecurity • Economics and Finance • English Studies • Graphic Design • Marketing and Digital Communications

• STUDENTSKÁ ORGANIZACE
    23. 01. 2024

• studijní oborMarketing Communications and Social Media
    • studijní programBusiness Administration
    • fakultaFakulta multimediálních komunikací
    • akademický rok2021

Kypr je nádherný ostrov, kde máte možnost poznat nejen kyperskou a řeckou kulturu, ale i tu tureckou. Na pláž si sice musíte z Nicosie dojet, ale se studentskou kartičkou vystavenou místní univerzitou platíte o polovinu méně. Velkou výhodu vidím také v tom, že EUC je soukromá škola. Učitelé jsou nadšení a vymýšlí opravdu kreativní úkoly. Angličtina rozhodně není problém. O zábavu je v Nicosii opravdu postaráno, program pro erasmáky připravují 3 organizace, které se mezi sebou předhání. Lehce se tak stane, že si můžete v jeden den vybírat i ze dvou akcí. Zkoušky jsou dvakrát za semestr, takže vás to nutí učit se průběžně. Probíhají online formou přes Respondus LockDown Browser a máte na ně dostatek času, třeba i 3 hodiny.

Autobusová doprava rozhodně není na takové úrovni jako v Česku (můžete využít aplikace PAME nebo Motion). V Nicosii vám neuznají studentskou slevu a jízdenka stojí cca 2€ a v noci ještě víc, proto doporučuji pořídit kolo, nebo kartičku na autobus "Motion". Přes zimu bych počasí na Kypru přirovnala k našemu jaru či podzimu. Venku je často tepleji než uvnitř. Domy totiž nejsou stavěny tak, aby v zimě držely teplo. Musela jsem si topit klimatizací, která není nejlevnější, a koupit si deku a termofor. S touhle výbavou už to pro mě nebyl problém:) Na univerzitě jsem narazila i na učitele, kterým šlo těžko rozumět. Měli opravdu silný řecký přízvuk. Naštěstí si předměty můžete do 14 dnů změnit, takže v tom nevidím žádný problém. Přednášky jsou náročnější na udržení pozornosti, protože většinou trvají 3 hodiny s jednou přestávkou.

Erasmus na Kypru jsem si neskutečně užila a doporučila bych ho všem. Strávila jsem tam 2 semestry, poznala úžasné přátele. Věřím, že ať už jste jakýkoliv typ, tak si na Kypru zábavu najdete.

• studijní oborManagement and Leadership
    • studijní programBusiness Administration
    • fakultaFakulta logistiky a krizového řízení
    • akademický rok2019

European University of Cyprus je moderní soukromou univerzitou, Erasmus student však nemusí hradit žádné poplatky. Přístup zaměstnanců, vyučujících a zejména pracovníka, který má na starosti zahraniční studenty, byl velmi nápomocný a vlídný. Velkou výhodou zde byla Erasmus Society, která pro Erasmus studenty organizovala velký počet událostí různého charakteru, o kamarády a kulturní vyžití zde není nouze. Na Kypru mluví téměř každý anglicky.

Nedostatečné kapacity na univerzitních kolejích. Poměrně vysoké náklady na ubytování = vynaložená většina (3/4) stipendia na ubytování, i při výběru nejlevnějšího možného ubytování. Dalším mínusem je nefunkční městská doprava, místní jezdí vlastními auty, Erasmus student je nucen chodit většinou pěšky, s nedostatečnou infrastrukturou pro chodce (absence semaforů, chodníků atd.).

Erasmus doporučují ať vycestujete kamkoli, získáte nové zkušenosti, přátelé a osvojíte si nové dovednosti, které se v životě neztratí :).

• studijní oborManagement and Leadership
    • studijní programScience
    • fakultaFakulta logistiky a krizového řízení
    • akademický rok2019